رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مسئول امور نظارت و بهره‌وری معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به راه‌اندازی چند واحد کنسانتره و گندله‌سازی صبانور در استان، گفت: سنگ آهن استخراج شده در داخل استان فرآوری می‌شود و خام‌فروشی این ماده معدنی پایان یافته است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، محمد تاروردیان اظهار داشت: سنگ آهن استخراج شده از معادن استان همدان در این واحدها فرآوری و سپس در صنایع فولاد کشور مصرف می‌شود.

وی افزود: هم اکنون پنج معدن سنگ‌آهن استان با ظرفیت استخراج یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال مشغول فعالیت هستند که با ایجاد صنایع معدنی توسط شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، ارزش افزوده بیشتری نصیب بهره‌برداران شده است.

مسئول امور نظارت و بهره‌وری معادن استان همدان با بیان اینکه ۸۰ درصد معادن استان مجهز به واحد فرآوری هستند، افزود: به معادنی که نیاز به فرآوری داشته باشند مجوزهای لازم داده می‌شود.

تاروردیان تصریح کرد: در استان همدان ۲۸۰ معدن با ظرفیت اسمی ۲۰ میلیون تن وجود دارد که سالانه ۱۳ تا ۱۵ میلیون تن مواد معدنی از آن‌ها استخراج می‌شود.

وی سنگ‌آهن، سیلیس، فلدسپات، دولومیت، آندولوزیت، سنگ‌های ساختمانی و تزئینی و شن و ماسه را به عنوان مهم‌ترین ذخایر معدنی استان برشمرد و تصریح کرد: با توسعه صنایع فروسیلیس، استحصال منیزیم از دولومیت، کنسانتره آهن و گندله‌سازی به دنبال ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی معادن هستیم.

معدن سنگ‌آهن باباعلی در ۳۹ کیلیومتری شمال غربی همدان و در مجاورت روستایی به همین نام واقع شده و با استخراج ۶۰۰ هزار تن سنگ‌آهن مگنتیتی در سال و اشتغال ۱۵۰ نفر به عنوان بزرگ‌ترین معدن در استان همدان شناخته می‌شود.

همدان حدود دو میلیارد تن از ذخیره ۶۰ میلیارد تنی اکتشاف شده کشور را دارا است.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.