رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اقتصاد عربستان در سال گذشته میلادی از همه‌گیری ویروس کرونا، سقوط قیمت نفت و کاهش تولید آسیب دیده و ۳.۸ درصد در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ نسبت به همین دوره در ۲۰۱۹ کوچک شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از رویترز، بررسی‌های اولیه دولت عربستان نشان می‌دهد اقتصاد این کشور 3.8 درصد در سه ماهه پایانی 2020 نسبت به همین دوره در 2019 کوچک شده ولی 2.8 درصد نسبت به فصل تابستان رشد داشته است.

اطلاعات اداره آمار عربستان جزئیات دقیقی در مورد نحوه عملکرد بخش‌های نفتی و غیرنفتی در سه ماهه منتهی به دسامبر 2020 ارائه نداده است.

تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد اقتصاد بزرگترین صادر کننده نفت دنیا از همه‌گیری ویروس کرونا، سقوط قیمت نفت و کاهش تولید آسیب دیده و 4.1 درصد در 2020 کوچک شده است.

دولت عربستان قبلاً رکود سالانه 3.7 درصدی را برای عربستان پیش بینی کرده بود.

موسسه کپیتال ایکانامیکس که مقر آن در لندن است، طی یادداشتی در این ماه اعلام کرد انتظار دارد تولید اقتصادی در عربستان 4.8 درصد در سه ماهه پایانی 2020 کوچک شده باشد.

در این یادداشت آمده است:«شاخص های فعالیت اقتصادی نشان می‌دهند بخش غیرنفتی عربستان در ماه‌های پایانی 2020 کند شده بود. میزان خرید و فروش و برداشت پول از خودپردازها هم در سطح پایینی بوده است. رشد اعتبار در بخش خصوصی عربستان هم در ماه دسامبر ضعیف شده بود».

افزایش تولید نفت در سه ماهه پایانی 2020 نتوانست اختلال در بخش غیر نفتی عربستان را جبران کند. اداره آمار عربستان اطلاعات نهایی در مورد تولید ناخالص داخلی را در شانزدهم ماه مارس منتشر می‌کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.