رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

به مناسبت هفته پژوهش، جشنواره و نمایشگاه پژوهش و فناوری گروه ملی صنعتی فولاد ایران، باحضور جمعی از مدیران و معاونان سازمان برگزار شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی گروه ملی صنعتی فولاد ایران، به مناسبت هفته پژوهش شب گذشته، دومین جشنواره و نمایشگاه پژوهش و فناوری گروه ملی صنعتی فولاد ایران، با حضور جمعی از مدیران و معاونان، پژوهشگران و پرسنل سازمان، در تالار اندیشه آغاز به کار کرد.

در این مراسم معاون برنامه‌ریزی و توسعه، ضمن تقدیر از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و کمیته‌های تخصصی، اظهار داشت: پژوهش و فناوری جزء لاینفک توسعه هر صنعتی بشمار می‌آیند اما وجه تمایز هر سازمان تولیدی وجود ظرفیت و مزیت فضای رقابتی است که منتج به توسعه محصولات، بهبود فرایندها، افزایش بهره‌وری، کاهش اتلاف انرژی، کاهش بهای تمام شده محصولات و همچنین افزایش حاشیه سود می‌گردد.

در ادامه سخنرانی‌های هفته پژوهش، معاون فنی و بهره‌برداری، ضمن بیان اهمیت پژوهش‌های اجرایی و کاربردی، بر مدیریت و انتقال دانش بین پرسنل سازمان و مستندسازی فعالیت‌ها و تجارب تأکید کرد.

همچنین معاون پژوهشی دانشکده مهندسی دانشگاه شهید چمران اهواز، آمادگی این دانشگاه را در راستای مرتفع نمودن دغدغه‌های گروه ملی در کلیه حوزه‌های تخصصی را اعلام داشت و گزارش مختصری از توانمندی‌های تخصصی و آزمایشگاهی دانشگاه شهید چمران اهواز، به‌منظور همکاری ارائه داد.

در پایان سین برنامه، حاضران در مراسم از پوستر طرح‌های برتر بهپویی، نوآورانه و خودکفایی، دستاوردهای کمیته‌های تخصصی، نیازهای فناورانه و همچنین پوستر برخی از ابتکارات و نوآوری‌های دوران دفاع مقدس گردآوری شده در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای بومی‌سازی تجهیزات گروه ملی و بعد از آن نمایشگاه کتاب بازدید کردند.

گفتنی است، از ساعت ۱۱:۴۵ نیز مسابقه و رقابت بین طرح‌های بهپویی برتر با حضور داوران و سایر حضار آغاز شد و کارشناسان بخش انرژی و تأسیسات، بخش نورد کوثر، واحد ماشین‌سازی و ساخت قطعات، طرح‌های خود را ارائه کردند.

لازم به ذکر است، بخش مسابقات طرح‌های بهپویی و جشنواره تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.