رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر خود به استان کردستان، از طرح زنجیره فولاد بیجار بازدید و از نزدیک با کارگران این مجموعه دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایلنا ، محمدباقر قالیباف در ادامه سفر نظارتی خود در استان کردستان وارد منطقه کرانی شهرستان بیجار شد و از چرخه تولید زنجیره فولاد بازدید به عمل آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در نظارت میدانی خود از بخش های مختلف مربوط به زنجیره فولاد بازدید به عمل آورد و با کارگران این مجموعه از نزدیک گفت وگو کرد تا در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گیرد.

سابقه طرح احداث زنجیره فولاد در استان کردستان مربوط به خرداد ماه سال 94 بوده که مقرر شد، زنجیره فولاد با ظرفیت 2.5 میلیون تن کنسانتره 2.5 میلیون تن گندله، 1.6 میلیون تن آهن اسفنجی و 1.5 میلیون تن ذوب و ریخته‌گری به منظور تولید 1.5 تن ورق سیاه؛ نورد گرم فولادی در کردستان اجرایی و هزاران اشتغال‌زایی ایجاد شود که پس از مصوبات و انجام برآیند اولیه، وزیر وقت صمت در اقدامی قابل تامل و سوال برانگیز احداث دو واحد آهن اسفنجی 800 هزار تنی به طور جداگانه در شهرستان‌های بیجار و قروه را صادر کرد اما سال‌ها است که بلاتکلیف مانده است.

در بیجار علاوه بر واحدهای کنسانتره‌سازی و گندله‌سازی، عملیات اجرایی بخشی از زنجیره فولاد شامل یک واحد 1.6 میلیون تنی آهن اسفنجی در این شهرستان آغاز، تجهیز کارگاه و حق چاه صورت گرفته و تامین برق زمان ساخت در حال اجرا و قرارداد برق زمان بهره‌برداری منعقد شده و شرکت ایمیدرو که مجری در کردستان است.

سرمایه‌گذاری طرح زنجیره فولاد و آهن اسفنج کردستان 10 هزار میلیارد تومان خواهد بود و قرار است این واحد صنعتی بین روستای شیخ تپه در شهرستان قروه و زاغه فولاد در شهرستان بیجار احداث شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.