رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، حمایت از فناوران و صاحبان ایده‌های نوآورانه و اهمیت توجه به هم‌نشینی ایده‌پردازان و صاحبان مسئله و همچنین رویکرد تعاملی بازیگران این حوزه و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه معدن و صنایع معدنی، سومین جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین معدن و صنایع معدنی با عنوان «اینوماین ۳» برگزار میشود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از یونیدرو، این جشنواره با تأکید بر روی فناوری‌های نوین و High Tech در حوزه معدن و صنایع معدنی از جمله هوش مصنوعی، رایانش ابری، کلان داده، بلاکچین، مدلسازی سه بعدی، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق، رباتیک، اینترنت اشیاء، اتوماسیون، واقعیت مجازیدر مرداد ماه سال جاری توسط موسسه پژوهشی و آموزشی یونیدرو (مشترک دانشگاه تهران و ایمیدرو) برگزار خواهد شد.

این جشنواره مانند جشنواره پیشین شامل بخش مسابقه ایده، نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و ارائه نیازهای فناورانه سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ صنعتی خواهد بود. علاوه بر این بخش‌های دیگری نیز به جشنواره سوم اضافه شده است که عبارتند از: ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و نوآوران، مسابقه حل مسئله، مسابقه چالش برتر صنعتی و نشست‌های تخصصی با حضور متخصصان ملی و بین المللی.

هدف از برگزاری این جشنواره افزایش سهم اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی، تهییج و ترغیب فناوران و نوآوران دانشگاه و صنعت به ایده‌پردازی، ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها، جستجو و تجمیع نیازهای فناورانه بخش معدن و صنایع معدنی، ارائه راهکارهای نوآورانه، ترغیب به نهادسازی در تامین منابع مالی ایده‌های معدن و صنایع معدنی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمایتی موجود در دستگاه‌های اجرایی مرتبط و همگرایی و همنشینی بازیگران چندسویه اقتصاد دانش‌بنیان در بخش معدن و صنایع معدنی است.

دانشگاه تهران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی (ایمینو)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت ذوب آهن اصفهان، شرکت معدنی و صنعی گل‌گهر، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، شرکت فولاد خراسان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، هولدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) و خانه معدن ایران از حامیان این جشنواره خواهند بود.

ایده‌پردازان و صاحبان‌نظران می‌توانند، حداکثر تا تاریخ ۲۰/۰۳/۱۴۰۰ جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال ایده‌ها و چالش‌های خود به سایت موسسه یونیدرو به آدرس Unidro.ir و سایت اختصاصی جشنواره به آدرس Innomine.ut.ac.ir مراجعه کنند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.