رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

«مجتمع فولاد خراسان» بر اساس فهرست اعلام شده شرکت‌های برتر ایران در سال ١٣٩٩ (IMI 100) در سال گذشته با دو پله صعود، بالاترین امتیاز خود را از بدو تاسیس تا کنون، در فهرست ثروتمندترین و پر فروش‌ترین شرکت‌های ایرانی رقم زد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، این شرکت در میان 100 شرکت برتر ایران که حجم قابل توجهی از تولید ناخالص ملی را در اختیار دارند، بر اساس ارزیابی عملکرد سال ٩٨، امسال رتبه ۵٩ را کسب کرد که بالاترین رتبه این شرکت از بدو تاسیس تا کنون است.

در سال ۱۳۹۹، همان‌طور که انتظار می‌رفت، بزرگ‌ترین شرکت بورسی استان خراسان رضوی یعنی شرکت «مجتمع فولاد خراسان» که با نماد «فخاس» در بازار سرمایه فعال است، برترین شرکت صنعتی شرق کشور شناخته شد و علاوه بر آن، این هولدینگ بزرگ صنعتی و معدنی توانست با حفظ روند رو به رشد خود، از رتبه ۶١ در سال گذشته، به جایگاه ۵٩ این فهرست صعود کند.

رشد خیره‌کننده نزدیک ۵٠ درصدی فروش مجتمع فولاد خراسان در سال ١٣٩٨ نسبت به سال پیش، که از رقم سه هزار و ٧١ میلیارد تومانی سال ٩٧ به چهار هزار و ۵٢٧ میلیارد تومان بالغ شد، یکی از عوامل مهم جهش این شرکت در میان ١٠٠شرکت برتر ایران در فضای کسب‌وکار بوده است.

سازمان مدیریت صنعتی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» که از سال ۱۳۷۷ تا کنون، هر ساله فهرست شرکت‌های برتر ایران را اعلام می‌کند، بر مبنای آمار و اطلاعات دقیق و شفاف و با لحاظ کردن ۳۳ معیار درباره بنگاه‌های اقتصادی بورسی یا غیر بورسی، رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران را انجام می‌دهد که فهرست منتشر شده از سوی دبیرخانه همایش رتبه‌بندی شرکت‌های ایرانی، نشانگر رشد خیره‌کننده فولاد خراسان در شاخص‌های ارزیابی این سازمان است.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با بیان اینکه رتبه‌بندی شرکت‌های ایرانی از این رو حائز اهمیت است که گروهی از متخصصان زبده در حوزه‌های مختلف، شاخص‌های گوناگون عملکرد شرکت‌ها را ارزیابی می‌کنند، اظهار داشت: نکته نویدبخش گزارش امسال این موسسه این است که فولاد خراسان، علی‌رغم همه دشواری‌های کنونی فضای کسب‌وکار، روند رشد خود را در سال گذشته حفظ کرده است و به جایگاه‌های بالاتر در میان شرکت‌های بزرگ ایران می‌اندیشد.

کسری غفوری افزود: نکنه حائز اهمیت دیگر این است که رشد قیمت و در نتیجه شاخص فروش در مورد اغلب کالاها و خدمات در کشور اتفاق افتاده است، در نتیجه صعود فولاد خراسان در این فهرست، نشان‌دهنده حفظ برتری این شرکت در دیگر ملاک‌های این ارزیابی همزمان با رشد سودآوری است.

نگاهی به مهم‌ترین آمارهای برترین‌ها

در بیست و سومین همایش معرفی 100 شرکت برتر ایران موسوم به (IMI 100) که از سوی سازمان مدیریت صنعتی و با توجه به شرایط ناشی از شیوع کرونا با حضور معدودی از مدیران ارشد بنگاه‌های برتر کشور و متخصصان این حوزه برگزار شد، علاوه بر مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی، «رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری» و «معاون طرح و برنامه» وزارت صمت سخنرانی کردند.

نتایج بیست و سومین سال رتبه‌بندی شرکت‌ها نشان می‌دهد حجم فروش صد شرکت اول سال ۹۹، براساس اطلاعات مالی سال گذشته، بیش از یک میلیون و ۳۸۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به کل فروش همین صد شرکت در سال قبل، ۴۶ درصد رشد فروش داشته است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.