رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا، اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ همزمان با رکود ناشی از بحران ویروس کرونا که بزرگترین کاهش سالانه تولید ناخالص داخلی از سال ۱۹۴۶ را رقم زد، ۳.۵ درصد منقبض شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت بازرگانی آمریکا در روز پنجشنبه، اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ همزمان با رکود ناشی از بحران ویروس کرونا که بزرگترین کاهش سالانه تولید ناخالص داخلی از سال ۱۹۴۶ را رقم زد، ۳٫۵ درصد منقبض شد.

این داده ها همچنین نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ با رشد سالانه ۴ درصد با وجود افزایش موارد ابتلا به کووید_۱۹ رشد کرده است که در سه ماهه قبل از ۳۳٫۴ درصد کندتر بوده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: افزایش تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم هم نشان دهنده ادامه بهبود اقتصادی نسبت به کاهش شدید طی اوایل سال ۲۰۲۰ و هم تأثیر مداوم بیماری همه گیر کووید_۱۹، از جمله محدودیت ها و تعطیلی های جدید است که در برخی از مناطق ایالات متحده اعمال می شود.

به گفته وزارت بازرگانی آمریکا، علی رغم بهبود جزئی اقتصاد این کشور در نیمه دوم سال گذشته، ۳٫۵ درصد طی کل سال ۲۰۲۰ کوچک شده است در حالی که در سال ۲۰۱۹ افزایش ۲٫۲ درصدی داشته است.

جیسون فرمن، استاد دانشگاه هاروارد و مشاور اقتصادی پیشین باراک اوباما، در این زمینه گفت: در طول سال گذشته، اقتصاد در نیمه اول سال ۱۰ درصد منقبض شد و سه چهارم این انقباض را در نیمه دوم جبران کرد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.