رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اقتصاددان ها عقیده دارند بسته‌های کمک مالی جو بایدن و واکسیناسیون کرونا کمک می کند اقتصاد آمریکا طی یک سال به سطح قبل از بحران کرونا بازگردد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از رویترز، نظرسنجی از 120 اقتصاددان نشان می‌دهد بسته‌های کمک مالی جو بایدن به تقویت فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا کمک کرده و طی یک سال آن را به سطح قبل از بحران کرونا می‌رساند ولی شاید بیش از یک سال طول بکشد تا سطح بیکاری در این کشور به سطح اوایل 2020 بازگردد.

بیش از 90 درصد یعنی 51 نفر از 56 اقتصاددانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده‌اند، عقیده دارند اقتصاد آمریکا طی یک سال به سطح قبل از بحران کرونا باز می گردد. 23 نفر از این اقتصاددان ها 6 ماه زمان را برای بازگشت اقتصاد آمریکا اعلام کرده‌اند.

بیتا کارنسی، اقتصاددان ارشد در بانک تی دی می گوید:«توزیع واکسن کرونا و کارآمدی آن خوشبینی نسبت به رشد اقتصاد را بالا برده است. پیش‌بینی‌های چند ماه گذشته بهبود سریع اقتصاد را نشان داده‌اند که امیدواریم فراتر از انتظارات ما باشد».

اقتصاد آمریکا که به دنبال رکود 31.4 درصدی در فصل بهار، 33.4 درصد در سه ماهه سوم 2020 رشد کرده بود، در سه ماهه چهارم به رشد 4 درصدی رسید.

در حالی که پیش‌بینی می شد روند رشد اقتصاد این کشور کندتر شده و به 2.8 درصد برسد، ولی پیش‌بینی‌ها بهتر از 2.3 درصدی است که در ژانویه تخمین زده شده بود.

اقتصاددان ها در حال‌حاضر انتظار دارند رشد اقتصاد آمریکا در فصول آینده سال جاری میلادی برابر با 6، 5.1 و 4 درصد باشد. انتظار می رود رشد اقتصاد آمریکا در کل سال 2021 برابر با 4.7 درصد و در 2022 برابر با 3.5 درصد باشد. این ارقام بالاتر از 4 درصد و 3.3 درصدی است که قبلا پیش بینی شده بود.

اقتصاددانان عقیده دارند گرچه خطراتی مانند جهش ویروس کرونا و مشکلات به وجود آمده در برنامه واکسیناسیون می‌تواند روند رشد را کندتر کند ولی عوامل مثبت در این مسیر بیشتر از خطرات آن هستند.

هر 54 اقتصاددانی که از آنها نظر سنجی شده عقیده دارند بازگشت سطح بیکاری در آمریکا به سطح 2019 بیشتر از یک سال طول می‌کشد و 33 نفر از این اقتصاددان ها این زمان را بیش از دوسال اعلام کرده‌اند.

منبع : تسنیم

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.