رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در همایش استیل پرایس، تجهیز صنعت فولاد به تکنولوژی نوین و هوشمندسازی را از ضروریات توسعه این صنعت عنوان کرد. به گفته او، استفاده از تکنولوژی نوین در صنعت فولاد، یک اجبار است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کالاخبر، عظیمیان با بیان اینکه نسل چهارم تکنولوژی‌های نوین تحول عظیمی در صنعت ایجاد کرده‌اند، گفت: در صنعت فولاد و سنگ‌آهن شاهد ایجاد انقلاب صنعتی بودیم که نمونه آن کاهش هزینه حمل سنگ‌آهن از استرالیا و ورق سرد چین بوده که قابل مقایسه با 20 سال قبل نیست.

او افزود: فولاد مبارکه طرح تحول دیجیتال را آغاز کرده و هدف نهایی آن اداره فولاد مبارکه به صورت هوشمند است که شامل همه فعالیت‌های مبارکه یعنی تولید، فروش، تامین، قراردادها، انتخاب پیمانکار، فرایندهای مالی و… بوده و به صورت هوشمند انجام خواهد شد؛ اگر به تکنولوژی مجهز نشویم، مبارکه بازار فروش خود را از دست خواهد داد.

به گفته عظیمیان، خودرو به ورق‌های با استحکام بالا و بسیار سبک نیاز داریم که در حال حاضر نمی‌توانیم آن را تولید کنیم و باید با هوشمندسازی به این سمت برویم.

او تاکید کرد: اگر بخواهیم هزینه‌ها کاهش یابد و محصولات جدید تولید و به بازار عرضه کنیم باید به سمت نسل جدید تکنولوژی برویم؛ استفاده از تکنولوژی نوین اجبار است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.