رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

ارزش بازار شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس تهران در هفته گذشته با افت ۳.۵ درصدی یا ۲.۳۵ میلیارد دلاری به ۶۴ میلیارد دلار رسید که سهمی ۲۳.۸ درصدی از کل ارزش بازار دارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نیوز، ارزش بازار شرکت های معدن و صنایع معدنی در بورس تهران در هفته گذشته با افت ۳٫۵ درصدی یا ۲٫۳۵ میلیارد دلاری به ۶۴ میلیارد دلار رسید که سهمی ۲۳٫۸ درصدی از کل ارزش بازار دارد.

بازار در ابتدای هفته در واکنش به فروش حقوقی ها و در ادامه جو روانی که باعث خروج سهامداران حقیقی نیز شد، منفی بود، لکن در ادامه هفته و از اواخر روز سه شنبه در حوزه معدن و صنایع معدنی شاهد ورود سرمایه و حمایت بود.

حمایت از غول‌های معدنی و فولادی در روز چهارشنبه نیز ادامه یافت به گونه ای که فملی بزرگترین شرکت این گروه با صف خرید ۵ درصد مواجه شد و هرمز ۵ درصد، ارفع ۵ درصد، کگل ۵ درصد، فایرا ۵ درصد، کچاد ۵ درصد و فولاد ۲ درصد رشد کردند و عمده شرکت‌های این حوزه دارای آخرین قیمت بالاتر از قیمت پایانی بودند که سیگنال رشد بازار در اوایل هفته آتی می‌دهد.

بازار امید زیادی دارد که جهش قیمت‌های جهانی هفته های اخیر عامل سودآوری بیشتر شرکت‌های این گروه شود و انتظار توجه بیشتر سرمایه گذاران در هفته جاری به این گروه می‌رود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.