رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سازمان ملل متحد هشدار داد که اقتصاد جهانی در یک وضعیت خطرناک قرار دارد و هنوز از تبعات بحران کرونا رنج می برد اما با این حال پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۱ با بهبود متوسط ۴.۷ درصدی مواجه شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از آسوشیتدپرس، سازمان ملل متحد روز دوشنبه هشدار داد که اقتصاد جهانی در یک وضعیت خطرناک قرار دارد و هنوز از تبعات بحران کرونا و بیماری همه گیر کووید_19 که تأثیر آن برای سالها احساس خواهد شد، رنج می برد، اما با این حال پیش بینی می شود در سال 2021 با بهبود متوسط 4.7 درصدی مواجه شود که به سختی می تواند خسارات سال 2020 را جبران کند.

در گزارش جدید سازمان ملل در مورد وضعیت اقتصادی و چشم انداز جهانی آمده است: این بحران که طی یک قرن اخیر بی سابقه بوده و توسط تأثیر جهانی ویروس کرونا به وجود آمده است، باعث کاهش 4.3 درصدی اقتصاد جهانی در سال 2020 شد.

این شدیدترین انقباض در تولید جهانی از زمان رکود بزرگ که از سال 1929 آغاز شد و بسیار بیشتر از انقباض 1.7 درصدی در دوران رکود بزرگ در سال 2009 بود.

الیوت هریس، اقتصاددان ارشد سازمان ملل و دستیار دبیرکل توسعه اقتصادی گفت: عمق و شدت این بحران بی سابقه، روند آهسته و دردناک بهبود اقتصادی را نشان می دهد.

وی افزود: همانطور که با استفاده از واکسن های کرونا وارد مرحله بهبودی طولانی می شویم، باید تقویت سرمایه گذاری های طولانی مدت را شروع کنیم که مسیر بهبودی مقاوم تر را ترسیم می کند و این موضوع باید همراه با یک موضع مالی باشد که از ریاضت اقتصادی زودرس جلوگیری کند.

تعطیلی ها، اقدامات قرنطینه ای و فاصله گذاری اجتماعی طی سه ماهه دوم سال 2020 “به نجات جان انسان‌ها کمک کرده اما معیشت صدها میلیون نفر را در سراسر جهان نیز مختل کرده است.

تا ماه آوریل، اقدامات قرنطینه تقریباً 2.7 میلیارد شاغل را به صورت کامل یا جزئی تحت تأثیر قرار داده بود، که حدود 81 درصد نیروی کار جهان را شامل می شد. 131 میلیون نفر دیگر نیز فقیر شده اند، بسیاری از آنها زنان، کودکان و جوامع به حاشیه رانده شده هستند.

چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان که اولین بار بیماری کرونا در آنجا ظهور کرد، تنها کشوری در جهان بود که رشد اقتصادی مثبت یعنی 2.4 درصد را در سال 2020 ثبت کرد. سازمان ملل پیش بینی کرد که در سال 2021، اقتصاد چین 7.2 درصد رشد کند.

منبع : تسنیم

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.