رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

پنج‌شنبه گذشته یک مقام رسمی ایالت میناس گرایس برزیل اعلام کرد با شرکت واله در رابطه با جبران خسارات ناشی از فاجعه سد برومادینیو هنوز به توافق نرسیده‌اند و مذاکرات در حال حاضر متوقف است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از دنیای اقتصاد ، یک مقام ایالتی، دولت محلی و شرکت واله جلساتی را برای رسیدن به توافق دوجانبه برگزار کردند، اما درنهایت این مذاکرات پنج‌شنبه گذشته با موفقیت پایان یافت. این در حالی است که در ماه نوامبر، حکمران ایالت Minas Gerais برزیل پیشنهاد این شرکت بزرگ معدنکاری را در خصوص پرداخت غرامت ۲۱ میلیارد ریس (۹۷/ ۳ میلیارد دلار) را رد کرد. پیش از آن ایالت میناس گرایس درخواست ۶/ ۵۴ میلیارد ریس (۳/ ۱۰ میلیارد دلار) غرامت کرده بود که این رقم شامل هزینه‌های جابه‌جایی و آسیب روحی متحمل شده برای بازماندگان و خانواده‌های قربانیان بود. فاجعه سد برومادینیو در تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ زمانی اتفاق افتاد که یک سد باطله در معدن سنگ‌آهن در میناس گرایس برزیل در حادثه‌ای مصیبت‌بار شکست. این سد متعلق به شرکت واله همان شرکتی بود که در فاجعه ۲۰۱۵ سد بنتو رودریگز درگیر بود. فروریختن در زمان ناهار اتفاق افتاد و گل‌ولای به محدوده اداری معدن برخورد کرد جایی که صدها کارگر در حال صرف ناهار بودند. در اثر این حادثه تا آخر ژانویه ۲۰۱۹ تعداد ۸۴ تن کشته، ۲۷۶ مفقود و ۱۹۲ تن نیز نجات داده‌شده‌اند. حدود ۳هزار نفر نیز خانه‌های خود را تخلیه کرده بودند. در پی این حادثه ۵ تن از مهندسان مسوول ساخت سد تحت نظر قرار گرفتند که ۳ تن از آنها بازداشت‌شده‌اند. همچنین در اثر این فاجعه مدیرعامل سابق شرکت واله آقای فابیو شوارتزمن اخراج شد و اکنون او با اتهام قتل روبه‌رو است. همچنین یک تحقیق در سطح جهانی در مورد وضعیت ۷۲۶ سد باطله آغاز شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.