رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار کرمان با دادن وعده پیگیری مشکلات کارگران در سطح استانی و ملی، گفت: باید همه اجزایی که از این معادن استخراج می‌شود، فرآوری شده و از این مواد که کارگران با به خطر انداختن جان خود استخراج می‌کنند، ثروت خلق کنیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، علی زینی وند پس از بازگشت از کارگاه جدید استخراج از افق زیر دو هزار و ۴۰۰ متر معدن زغال‌سنگ پابدانا اظهار داشت: با رغبت به عمق معدن رفتم تا از نزدیک با شرایط و سختی‌های کار کارگران آشنا شوم.

وی ادامه داد: تصمیم‌گیران حق بیمه کارگران و سختی مشاغل باید حتما یک بار از این معادن بازدید و شرایط کار کارگران این معادن را از نزدیک مشاهده کنند. در دنیا کارگران این بخش را متفاوت‌تر از سایرین می‌بینند.

استاندار کرمان با تاکید بر آن‌ که مشاغل سخت و زیان‌آور را باید طبقه‌بندی کنیم، تصریح کرد: معتقدم سخت‌ترین و زیان‌آورترین شغل، کار در عمق معادن زغال‌سنگ است.

وی بر لزوم توجه ویژه کارفرمایان و مدیران عامل به ایمنی کارگران تاکید و اضافه کرد: آموزش کارگران نیز بخشی از ایمنی است و سختی کار کارگران معادن زغال‌سنگ باید مد نظر مسئولان قرار گیرد.

زینی وند از مشکلات کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: کارگران این بخش دچار خلاء بیمه‌ای شده‌اند و براساس قانون کار آن‌ها نمی‌توانند به موقع بازنشسته شوند و به مدیران تاکید می‌کنم که این مشکل حل شود.

استاندار کرمان ادامه داد: امروز کارگرانی در عمق زمین دیدم که در رده سن ۴۸ تا ۵۰ سال بودند در حالی که نباید کارگران این بخش بیش از ۱۰ سال کار کنند.

وی لزوم حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار این معادن را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در فرآوری باطله‌های این معادن و تولید برق آن‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند کمک کنند.

زینی وند با دادن این نوید به کارگران که حتما مشکلات آن‌ها را در سطح استان و ملی پیگیری می کنم، تاکید کرد: باید همه اجزائی که از این معادن استخراج می‌شود فرآوری گردد و از ذره ذره این مواد که کارگران با به خطر انداختن جانشان استخراج می‌کنند، ثروت خلق کنیم.

زینی وند اولین استانداری که به عمق دو هزار و ۴۰۰ متر(از سطح دریا) معدن پابدانا که به افق زیر دو هزار و ۴۰۰ متر مشهور است، پا گذاشت.

استاندار کرمان در این بازدید توسط واگن ۵.۷ کیلومتر به صورت مستقیم و سپس ۲۵۰ متر به عمق زمین رفته و از کارگاه استخراج جدید بازدید کرد. گفتنی است این مکان محل جدید استخراج زغال‌سنگ است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.