رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رییس هیات عامل ایمیدرو در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران وفناوری‌های وابسته گفت: بخش معدن و اهمیت آن بر اساس آمار ارائه شده کاملا مشخص است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین ، وجیه اله جعفری ادامه داد: باید بتوان کارها در بخش معدن و صنایع معدنی به درستی به پیش برد.

به گفته وی، افزایش صادرات نیز در بخش معدن و صنایع معدنی وجود داشته و سال گذشته ۸.۵میلیارد دلار صادرات داشتیم‌.

به گفته وی، بخش صنایع غیر فلزی در سال‌های گذشته نقش مهمی در زنجیره تولید صنایع معدنی داشته است.

جعفری گفت: طرح جامع فولاد بازنگری شد و در بخش‌های مختلف تکمیل زنجیره را به دنبال داشت. بخش اکتشاف برای رسیدن به اهداف چشم انداز بسیار مهم است که ایمیدرو در این زمینه فعالیت‌های گسترده ای در دوره های مختلف انجام داده و بیش از ۷۵۹آنومالی شناخته شده که می‌تواند زنجیره بخش معدن را تکمیل کند.

وی ادامه داد: موضوع حبس معادن برای جلوگیری از بدون استفاده ماندن معادن است تا با استفاده از ذخایر معدنی موجود در آنها سرمایه گذاران آن را به سمت تولید و فرآوری ببرند.

وی به دلایل اجرای طرح احیای معادن اشاره کرد و گفت: یکی از موارد مطرح شده در احیای معادن این بود که اکتشاف در محدوده های واگذار شده بدرستی انجام نشده و در برخی موارد صرفه اقتصادی برای فرآوری ندارد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت مس، فولادمبارکه و شرکتهای سنگ آهنی برای این طرح آماده هستند. همچنین فعالسازی واحدهای کوچک در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی می‌تواند این کار را انجام دهد در ادامه افزود: سال گذشته رشد تولید در تمامی فلزات غیرآهنی داشتیم.

جعفری ادامه داد: سال آینده ذخایر معدنی را در استانهای محروم افزایش داده و حتی کارخانه های فراوری ایجاد میکنیم‌.

معاون وزیر صمت گفت: افزایش سرمایه صندوق بیمه معدن، تقویت شرکتهای دانش بنیان و تامین نقدینگی شرکتها از طریق بورس از دیگر اقدامات ایمیدروست.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.