رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

سرپرست معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه ایران کان مین ۱۳۹۹ گفت: قیمتهای جهانی فولاد با افت مواجه شده و سعی ما بر این است که بر اساس دلایل اقتصادی و علمی بازار و قیمتها را کنترل کنیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین ، اردشیر سعدمحمدی در خصوص اینکه گفته شده قیمت پایه فولاد از ۸۰درصد CISبه ۷۰درصد خواهد رسید نیز اظهار کرد: بازار سازوکار مشخص علمی و فنی خاص خود را دارد؛ ما باید بر اساس استناد حرف علمی و اقتصادی رفتار خود را کنترل کنیم و سعی بر این است به سمتی برویم که کنترل قیمت داشته باشیم، همچنین آزادانه و بر اساس مستندات علمی و عملیاتی کنترل قیمت‌ها را انجام دهیم.

وی همچنین درخصوص شیوه نامه ابلاغی دولت برای فولاد نیز گفت: شیوه نامه نیازمند ارزیابی های مجدد است و در ارتباط با این موضوع نیز بنده فردا در مجلس شورای اسلامی حضور خواهد داشت. در حال حاضر با تعامل صورت گرفته، انجمن تولیدکنندگان فولاد، انجمن نوردکاران و انجمن لوله و پروفیل، قول همکاری داده اند و بر اساس آن شرایط خوبی را برنامه ریزی خواهیم کرد امید می رود با یک برنامه ریزی مشخص نسبت به عرضه بازار، امکان صادرات، تقسیم عادلانه رفتاری در بخش فولاد برنامه ریزی شود. البته این نکات باید در شیوه نامه نیز دیده شود.

سعد محمدی افزود: فردا نیز در این زمینه جلسه ای برگزار خواهد شد، امیدواریم بتوانیم برنامه ای داشته باشیم تا همه در این بخش رضایت داشته باشند و از قبل درخصوص تامین مواد اولیه ، تولید که چه مقدار باید در بورس عرضه شود تا بازار داخل آرامش داشته باشد و هم اینکه بخشهایی که مازاد مواد اولیه دارند نیز از قبل بتوانند به درستی برنامه ریزی کرده و زمان را از دست ندهند تا این چرخه به راحتی حرکت کند.

سرپرست معاونت معدنی وزارت صمت همچنین درباره اینکه آیا شیوه نامه فولاد تداخلی با طرح جامع مجلس شورای اسلامی برای فولاد دارد یا خیر نیز اینگونه پاسخ داد: ما سعی می‌کنیم که با شیوه نامه با طرح مجلس و شرایط همگون شده و یک صحیت از یکجا باشد.

مجلس شورای اسلامی بر این باور است که شیوه نامه از ضمانت اجرایی همچون طرح جامع فولاد مجلس ندارد، در این رابطه نیز سعد محمدی گفت: ما در تعامل مجلس رفتار خود را تنظیم خواهیم کرد. زمانی که تعامل به وجود آید، مجلس شوراس اسلامی، وزارت صمت و همچنین تولیدکنندگان آن را قبول خواهند داشت.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.