رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن ۵۰ درصد ذخایر طلای کل کشور در رتبه نخست این حوزه قرار دارد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از صدا و سیما ، غلامرضا بابایی اظهار داشت: استان آذربایجان غربی دارای ظرفیت بالایی در همه زمینه‌های صنعتی، معدنی و تجاری برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است و تمامی عناصر حیاتی مورد نیاز ازجمله خاک، آب، اقلیم، جغرافیا، نیروی انسانی و سازمان‌های مجری شرایط عالی را برای سرمایه‌گذاری فراهم آورده‌اند.

وی افزود: این استان از ظرفیت خدادادی زیرزمینی معادن منحصربه‌فردی از جمله معادن پلی‌متال، طلا، نقره، جیوه و انواع سنگ‌های تزئینی برخوردار است.

بابایی گفت: برای بهره‌برداری بهتر و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای مواد معدنی موجود در استان به خصوص در مناطق معدن‌خیز استان باید واحدهای فرآوری و صنایع پایین‌دستی ایجاد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: این اقدام با ایجاد زنجیره‌های تکمیلی و تولیدی سبب ایجاد اشتغال و ثروت‌آفرینی برای مناطق محروم استان خواهد شد که هدف عمده طرح مثلث اقتصادی، فرهنگی ،کاهش بی‌کاری در مناطق مختلف کشور و اجرای اقتصاد مردمی است.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های کرمان و خراسان این طرح با موفقیت به اجرا در آمده است، گفت: آذربایجان غربی با توجه به ظرفیت‌های بالایی که دارد اگر واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری مسئولیت‌های اجتماعی خود را در راستای حمایت از طرح‌ها و ایده‌های موجود در مناطق روستایی به خوبی اجرا کنند، قطعا موفقیت بزرگی به دست خواهد آمد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.