رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بررسی های انجام شده نشان می‌دهد، قیمت محصولات فولادی در ۳ ماهه آوریل، می و ژوئن با وجود افزایش تقاضا برای محصولات نوردی در اتحادیه اروپا و بازارهای CIS روند کاهشی خواهند داشت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط کارشناسان و فعالان صنعت فولاد، می‌توان گفت که در ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) با توجه به شروع ماه رمضان در کشورهای مسلمان، شاهد کم شدن فعالیت های تجاری در بازار فولاد خواهیم بود. از طرف دیگر به دلیل رشد تولید فولاد در کشور چین بعد از اتمام محدودیت های تولید در فصل گرما و در کنار آن رشد صادرات محصولات فولادی نوردی از چین و پیش‌بینی برای کاهش قیمت قراضه، همگی منجر به کاهش روند قیمتی محصولات فولادی خواهند شد و مواردی مانند تمایل تولیدکنندگان به تقویت قیمت‌ها در بازار (بهبود روند ساخت و ساز) و افزایش میزان تقاضای محصول از اتحادیه اروپا و کشورهایCIS و حتی حفظ قیمت بالا برای مواداولیه همچون سنگ‌آهن نتوانسته است تاثیر بیشتری نسبت به عوامل کاهنده قیمتی داشته باشد.

بنابراین می‌توان گفت تا پایان ماه آوریل پیش‌بینی برای روند کاهش قیمتی محصولات فولادی وجود دارد، اما با ورود به ماه می (بازه زمانی ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) نیز بسیاری از موارد کاهش‌دهنده قیمت همچون رشد تولید فولاد چین و صادرات فولاد، همچنین کاهش خرید محصولات فولادی در بازارهای MENA در برابر افزایش تقاضا برای محصولات نوردی از سوی اتحادیه اروپا و تمایل افزایش قیمت به عنوان عوامل افزایش دهنده قیمت، قدرت بیشتری از خود نشان داده و در این ماه نیز قیمت‌ها در بازارهای جهانی روند کاهشی خواهند داشت.

در اینجا نگاهی نیز به وضعیت بازار فولاد در برای ماه ژوئن (بازه زمانی ۱۱ خرداد تا ۱۰ تیر) شرایط تا حدودی بهتر از این دو ماه خواهد شد، چراکه شاهد افزایش فعالیت های تجاری خریداران در بازار به دلیل اتمام ماه رمضان و تعطیلات ماه “می” خواهیم بود و تقاضای بالا برای محصولات نوردی فولادی از سوی اتحادیه اروپا و کشورهای CISهمچنان ادامه دار خواهد بود و قیمت قراضه در کشور ترکیه به عنوان یکی از تولیدکنندگان فولادی اثرگذار بر قیمت ها، در نهایت سبب خواهد شد تا این عوامل در برابر عوامل کاهشی قیمت که در ماه های قبل نیز وجود داشت تا حدودی مقابله کرده و اثرات کاهش قیمت را کمتر کند. در نتیجه در پایان این ماه میتوان شاهد به ثبات قیمتی رسیدن محصولات فولادی در بازار جهانی بود.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.