رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: توسعه و تقویت صادرات می‌تواند از همه نظر به اقتصاد مملکت کمک کند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فلزات آنلاین ، حمید حسینی اظهار داشت: اگر جامعه به دنبال تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، رونق تولید، اشتغال، کاهش قیمت‌ها و … است، راحت‌ترین و بی‌ضررترین راه برای رسیدن به این مولفه‌ها، صادرات است.

وی افزود: متاسفانه کشور امروز در بحث اقتصاد دچار بی‌ثباتی در قوانین و مقررات است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران بیان کرد: وقتی بحران یا اتفاقی در کشور می‌افتد، نخستین جایی که ضربه می‌خورد و دچار مشکل می‌شود بحث صادرات است.

حسینی تصریح کرد: بدبختانه نخستین چیزی که در بحث افزایش قیمت‌ها به نظر مدیران می‌رسد این است که جلوی صادرات را بگیرند، حال چه موضوع ربطی به صادرات داشته باشد یا ربطی به صادرات نداشته باشد.

وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه در قانون‌های برنامه پنج‌ ساله توسعه صراحت دارد، دولت نمی‌تواند صادرات را ممنوع یا متوقف کند بلکه می‌تواند تعرفه وضع کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: بی ثباتی قوانین و مقررات هم به بازار‌های هدف صادراتی و هم به صادرکنندگان ضربه می‌زند.

حسینی اضافه کرد: علی‌رغم اینکه در برنامه‌های پنج‌ ساله توسعه، راجع به صادرات مصوباتی وجود دارد به نظر می‌رسد سیاست‌های کلی بیشتر مورد توجه شورای نگهبان، اداره قوانین مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در بخش صادرات، سیاست‌های کلی در کشور تدوین نشده است، خاطرنشان کرد: برای رهایی از این بی‌ثباتی‌ها ضرورت ایجاب می‌کند ضمن تدوین سیاست‌های کلی صادرات دیپلماسی تجاری نیز در کشور تقویت شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.