رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

طبق اعلام مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، خریداران ماشین‌آلات معدنی داخلی که از هپکو خریداری می‌کنند، علاوه بر تامین مالی، از یارانه چهار درصدی سود تسهیلات برخوردار خواهند شد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از ایسنا، فرید دهقانی با اشاره به جزییات تفاهم نامه هایی که اخیرا منعقد شده است، اظهار کرد: یکی از مهم ترین کارها در جهت حمایت و افزایش تولید داخل در بخش ماشین آلات معدنی، انعقاد این تفاهم نامه ها بود که با حمایت ایمیدرو ۵ تفاهم نامه با شرکت های فولاد مبارکه، چادرملو، گل گهر وپنج پیمانکار اصلی شرکت ملی مس و صندوق سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در جهت تحقق جهش تولید در هپکو به امضا رسید.

وی از جمله محورهای مهم انعقاد این تفاهم نامه ها را تولید قطعات یدکی، تجهیزات خط تولید و همچنین بازسازی و ساخت ماشین آلات معدنی سازگار با توان تولید هپکو برشمرد و گفت: یکی از این تفاهم نامه ها به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اختصاص دارد که به موجب آن متقاضیان تولیدات داخلی هپکو، مشمول تسهیلات اعطایی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با در نظرگرفتن حداقل ۴ درصد یارانه سود تسهیلات از منابع داخلی صندوق بیمه خواهند شد.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی که با یک برنامه تلویزیونی گفت و گو می کرد، در جواب به این سوال که مفاد این تفاهم نامه ها چه زمانی عملیاتی خواهند شد اظهار کرد: با توجه به اینکه این تفاهم نامه ها هم اکنون نیز با ارایه تقاضا از سوی شرکت های مذکور، عملا آغاز و اجرایی شده اند، ادامه و توسعه این روند مستلزم توجه جدی شرکت هپکو در جهت تولید کیفی با قیمت مناسبتر در زمان مناسب است، که اگر این مهم رخ دهد حتما تقاضاها  به سمت شرکت هپکو روند صعودی خواهند داشت.
وی افزود: هم اکنون نیز برخی از شرکت ها به عنوان مثال، چند موتور دامپتراک را برای بازسازی کردن به هپکو ارسال کرده اند که این روند ادامه خواهد داشت.
دهقانی در جواب به این سوال که آیا برای تامین نقدینگی شرکت های کوچک توسط شرکتهایی همچون هپکو که اشل بین المللی دارند در این تفاهم نامه ها گزینهای آمده است یا خیر، بیان کرد: تقاضای ماشین آلات معدنی از هپکو مربوط به معادن کوچک مقیاس است که حمایت از این معادن بر عهده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی (یکی از شرکت های تابعه ایمیدرو) گذاشته شده است.
وی افزود: ما برای تحقق این امر اقدام به ارایه تسهیلات به متقاضیان کرده ایم تا نیاز به منابع مالی آنها برطرف شود. همچنین صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی با تامین مالی خریداران و ارایه یارانه ۴ درصدی سود تسهیلات، در جهت کاهش هزینه مالی آنها گام برداشته تا بتوانند در حیطه توان هپکو، از تولیدات داخلی استفاده کنند.
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تکلیف مدیریت و مالکیت هپکو چه شد تصریح کرد: مطابق مصوبه هیات محترم وزیران ۵۵ درصد هپکو که در ید سازمان خصوصی سازی بود، به شرکت شستا واگذار شد، اما چتر حمایتی ایمیدرو با تحریک و افزایش تقاضا برای محصولات هپکو اعم از بازسازی و ساخت قطعات یدکی و تجهیزات خط تولید بخش معدن و صنایع معدنی می تواند بسیار موثر باشد.
وی ادامه داد: تا آنجا که من مطلع هستم این قرارداد امضا و ۵۵ درصد آن به شرکت شستا واگذار شده است و کارهای اداری نقل و انتقال آن در حال انجام است وانتقال مدیریت آن نیز انشالله در هفته جاری انجام خواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.