رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ آب رفته است و انتظار می‌رود در سه ماهه اول ۲۰۲۱ با افت دیگری که احتمالا شدیدتر هم خواهد بود، روبه‌رو شود.


به گزارش معدن مدیا و به نقل از رویترز، تخمین‌های اولیه نشان می‌دهد اقتصاد منطقه یورو در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ تحت فشار موج دوم کرونا آب رفته است و انتظار می‌رود در سه ماهه اول ۲۰۲۱ با افت دیگری که احتمالا شدیدتر هم خواهد بود روبرو شود.

یوروست، اداره آمار اتحادیه اروپا، اعلام کرد طبق تخمین‌های اولیه تولید ناخالص داخلی ۱۹ کشور عضو منطقه یورو در سه ماهه چهارم ۰.۷ درصد نسبت به سه ماهه قبل و ۵.۱ درصد نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل کاهش یافته است.

این در حالی است که اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند اقتصاد منطقه یورو در این سه ماهه نسبت به سه ماهه قبلی یک درصد سقوط کند و نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل هم ۵.۴ درصد پایین بیاید.

کریستوف ویل، اقتصاددان کامرز بانک اعلام کرد: در سه ماهه اول ۲۰۲۱ افت اقتصاد منطقه یورو شدیدتر خواهد بود هر چند این سقوط به اندازه سقوط اقتصادی نیمه اول ۲۰۲۰ نخواهد بود. ریکاوری اقتصاد اروپا هم دوباره از بهار آغاز خواهد شد.

منبع : مهر

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.