رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

کیوان جعفری‌ طهرانی کارشناس ارشد بازار فولاد و سنگ آهن در میزگرد تخصصی تعاملات دو حوزه فولاد و سنگ‌آهن، چالش‌ها و راهکارهای صادرات در دوره پسا ترامپ گفت: ما با بحران کمبود سنگ آهن در کشور مواجه هستیم.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، وی افزود: ما باید با نگاه به دنیا در حوزه اکتشاف و سنگ آهن از کشورهای موفق در این حوزه الگوبرداری کنیم.

وی اظهار کرد: برای حل مشکل سنگ‌آهن باید قیمت‌ها به قیمت‌های جهانی نزدیک شود.

جعفری طهرانی گفت: معدن هزینه‌های بسیار بالایی برای بخش‌های کوچک دارد و کار پرریسکی است. همچنین ما به غیر از چادرملو که بزرگترین ذخایر هماتیت است در حوزه فرآوری هماتیت ما دارای مشکل هستیم.

وی ادامه داد: در سال ۲۰۲۰ چین ۸۶۶ میلیون تن کلوخه با عیار ۱۵ تا ۲۰ درصد تولید کرد. درواقع چین به اکتشاف سنگ آهن کم عیار نمی‌پردازد و با واردات نیازش را تامین می‌کند.

به گفته وی، پرعیارترین کنسانتره دنیا متعلق به چادرملو است.

وی اظهار کرد: اعدداد و ارقام تولید فولاد با ذخایر ما هماهنگ نیست.

به گفته وی، ما باید ذخایر کشور را از عیار ۱۵ درصد به بالا ریکاوری کنیم.

وی گفت: نباید طرح جامع فولاد را منوط به رفع تحریم‌ها تعریف کنیم.

به گفته وی، در حوزه سنگ‌آهن امکان واردات برای ایران از برزیل وجود ندارد و نزدیک‌ترین معادن سنگ آهن به ما در کشور هند است که به دلیل افزایش تولید فولاد صادرات‌ خود را کاهش داده است. کشور دیگر مراکش است که ما ارتباط سیاسی با این کشور نداریم و در نهایت افغانستان خواهد ماند.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.