رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

بورس امروز، متعادل و در اکثر نمادها در محدوده های مثبت آغاز به کار کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با رشد ۱۸۰۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۷ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز سبزپوش شد و با صعود۱۶۵۰ واحدی ۴۵۷ هزار و ۹۰۳ واحد را ثبت کرد.

وبملت، وپارس، وتجارت و فارس اثرگذارترین نمادها در سبزپوشی شاخص هستند و فملی فولاد و تاپیکو نمادهایی هستند که تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

وضعیت نمادها

در گروه بانکی‌ها وپارس در سقف قیمت روزانه با صف خرید بالای ۷۷۰ میلیون سهم همراه است و نماد وتجارت در قیمت ۳۷۵ تومان رشد ۱ درصد دارد و دی متعادل و در محدوده صفر تابلو قرار دارد. وبملت در قیمت ۵۳۱ تومان با نوسان مثبت همراه است.

در خودرویی با خبر آزاد سازی قیمت محصولات شاهد نوسانات مثبت در عمده نماد‌های گروه هستیم. خودرو در قیمت ۳۹۵ تومان قرار دارد و رشد ۱ درصد را تجربه می‌کند. خساپا در قیمت ۲۹۵ تومان قرار دارد و محدوده ۳۰۰ تومان مرز مقاومتی سهم است. خگستر رشد ۲ درصدی دارد و در قیمت ۵۳۶ تومان داد و ستد می‌شود. قطعه ای‌ها مثبت و پر تقاضا هستند.

رشد نفت برنت و قرار گرفتن آن در محدوده بالای ۵۰ $ در روند امروز این گروه بی تاثیر نیست. گروه فرآورده‌های نفتی که سکان لیدری بازار را در نیمه دوم معاملات روز گذشته در دست گرفته بودند، امروز متعادل آغاز بکار کردند. شبندر در قیمت ۳۳۸۱ تومان رشد ۱ درصد دارد. شپنا با اعمال شدن افزایش سرمایه ۵۰ درصدی همراه است و اکنون در قیمت ۱۷۷۱ تومان داد و ستد می‌شود. شتران در محدوده صفر تابلو قرار دارد.

در گروه فلزی‌ها نماد فولاد در قیمت ۱۴۹۰ تومان افت ۱ درصد دارد. ذوب در محدوده پایین ۶۰۰ تومان قرار گرفت. فملی در قیمت ۱۵۶۳ تومان داد و ستد می‌شود. فاسمین رشد ۱ درصد دارد و فروس در سقف قیمت روزانه صف خرید را تجربه می‌کند.

در گروه معدنی‌ها شاهد معاملاتی متعادل و مثبت در اکثریت نماد‌ها هستیم. ومعادن پیشروی ۱ درصدی قیمت را تجربه می‌کند. کگهر و کبافق در سقف قیمت روزانه قرار دارند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.