رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه 24 آبان، با ۰.۳ درصد کاهش به یک هزار و ۸۵۷ دلار و ۹۶ سنت رسید.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کالا خبر ، به دنبال تقویت ارزش دلار که سبب کاهش اشتها برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز کاهش یافت و از بالاترین رقم بیش از پنج ماه اخیر که در جلسه قبل به ثبت رسیده بود، فاصله گرفت.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳ درصد کاهش به یک هزار و ۸۵۷ دلار و ۹۶ سنت رسید. در حالی که قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز با ۰.۴ درصد افت به یک هزار و ۸۶۰ دلار و ۵۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم‌های ۱۶ ماه اخیر قرار دارد و این موجب افزایش قیمت طلا برای خریدارانی شده که از سایر ارزها استفاده می‌کنند.

نیک نیشکاری رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس در باره آخرین وضعیت اقتصاد آمریکا، اظهار داشت: انتظار داریم نرخ تورم در طی چند ماه آینده همچنان افزایشی باشد اما هشدار می‌دهیم که بانک مرکزی آمریکا نباید واکنش عجولانه‌ای به افزایش تورم نشان دهد زیرا این وضعیت ممکن است موقتی باشد.

دو سیاست‌گذار بانک مرکزی اروپا هم هفته گذشته گفتند: نرخ تورم حوزه یورو ممکن است کندتر از انچه انتظار می‌رود، کاهش یابد که بخشی از آن به مشکلات موجود در زنجیره عرضه کالاها مربوط می‌شود اما بانک مرکزی اروپا نباید با متوقف کردن زودهنگام اقدامات محرک مالی واکنش عجولانه‌ای به این وضعیت نشان دهد.

سیاست‌های پولی انبساطی وضع شده با هدف تحریک رشد اقتصادی در دوره کرونا سبب شده تا قیمت طلا افزایش یابد اما هرگونه افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا کاهش جذابیت این بازار برای سرمایه‌گذاران خواهد شد.

بانک مرکزی انگلیس اولین بانکی خواهد بود که نرخ بهره را پس از بحران کرونا افزایش می‌دهد اما اقتصاددانان در مورد اینکه آیا این اقدام در ماه آینده صورت خواهد گرفت و یا تا اوایل سال آینده به تاخیر خواهد افتاد، اتفاق نظر ندارند.