رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به رتبه این دانشگاه در زمینه هوش مصنوعی،‌ گفت: در این زمینه، پروژه‌های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو داریم که قرار است تعدادی از خط‌های این معدن را مکانیزه و هوشمند کنیم.

سید حسن قدسی‌پور در افتتاحیه نخستین رویداد ملی طراحی و ساخت خودروی پرنده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عنوان کرد: هدف این دانشگاه هموار کردن مسیر تبدیل ایده به محصول است که در این راستا، به موفقیت‌های بسیار خوبی دست یافته‌ایم؛ به نحوی که اکنون ۳۱۳ شرکت دانش‌بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1354، حدود ۳۰۰ دانشجو پذیرش می‌کرد اما اکنون ظرفیت پذیرش دانشجو این دانشگاه به ۱۵ هزار نفر افزایش یافته است. 50 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند. همچنین عمده دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در رشته‌های نوظهور مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: سابقه این دانشگاه در زمینه راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰ سال است و می‌توان گفت که دانشجویان این دانشگاه از گروه نخبگان کشور هستند. درحال حاضر، این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، رتبه نخست هوش مصنوعی کشور را به خود اختصاص داده است.

قدسی‌پور یادآور شد: در زمینه هوش مصنوعی، پروژه‌های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو داریم که قرار است تعدادی از خط‌های این معدن را مکانیزه و هوشمند کنیم.

منبع: ایسنا