رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

میزان تولید غول های مس جهان در سال جاری میلادی 3.8 درصد افزایش خواهد یافت.


به گزارش معدن مدیا به نقل از وب سایت mining global پیش بینی می شود میزان تولید مس 10 شرکت برتر تولیدکننده فلزسرخ تا پایان سال 2021 میلادی با رشد 3.8 درصدی نسبت به سال گذشته میلادی به 12میلیون و 200 هزار تن افزایش یابد.

این در حالی است که میزان تولید این شرکت ها طی سال 2020 میلادی به دلیل تاثیر همه گیری شیوع ویروس کرونا به ویژه در بخش معدن با افت 0.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن به 11 میلیون و 760 هزار تن کاهش یافت.

با این وجود، شرکت فرست کوانتوم First Quantumکانادا طی سال 2020 میلادی با رشد 10.4 درصدی بیشترین میزان تولید مس جهان را به خود اختصاص داد.

شرکت معدنی کودلکوCodelco با 3هزار و 400 پروژه فعال در بخش مس تنها توانست افزایش 1.2 درصدی را طی سال 2020 میلادی به ثبت رساند. این شرکت برنامه 4مرحله ای را به منظور تضمین سلامت و ایمنی کارکنان در برابر ویروس کرونا اجرا کرد. اجرای برنامه یاد شده هیچ مانعی در روند تولید مس شرکت کودلکو ایجاد نکرد.

تولید شش شرکت از ده شرکت برتر تولیدکننده مس جهان طی سال گذشته میلادی با افزایش همراه بود. اگرچه میزان تولید فلز سرخ طی سال 2020 میلادی در شرکت های گلنکور Glencore (8.2درصد)، آنتافاگاستا Antofagasta (4.7 درصد) بی اچ پی BHP (3.9 درصد)و فریپورت مک موران McMoRan Freeport (1.3 درصد) کاهش نشان می دهد.

علت این افت تولید مس در شرکت های بزرگ طی سال گذشته میلادی، محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا، کم عیار بودن سنگ ها و توقف تولید به منظور عملیات نگهداری و تعمیرات عنوان شده است.

منبع : ایمیدرو

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.