جستجو

قیمت طلا حدود ۱ درصد در روز دوشنبه کاهش یافته و به زیر ۲۰۰۰ دلار رسیده است. این اتفاق به‌دنبال افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ماه مه صورت‌گرفته است.


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۷۹ درصد کاهش به ۱۹۹۱ دلار و ۹۹ سنت رسید. شاخص دلار ۰.۱ درصد بالا رفته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده‌است.
گزارش وزارت کار آمریکا در روز جمعه نشان داد لیست حقوق‌بگیران این کشور در بخش غیرکشاورزی ۲۳۶ هزار نفر در ماه مارس افزایش یافته است. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهد نرخ بیکاری در آمریکا از ۳.۶ درصد تا ۳.۵ درصد پایین آمده است. بدین ترتیب انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در ماه آینده میلادی افزایش دهد. بازارها ۶۶ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره ۲۵ واحد افزایش پیدا کند.
اما دورنمای کوتاه‌مدت برای طلا همچنان مثبت است. تحلیلگران عقیده دارند تا زمانی‌که قیمت طلا بالای ۱۹۲۰ دلار بماند، دورنمای خوش‌بینانه برای آن ادامه خواهد داشت.
همواره از طلا به‌عنوان یک پشتوانه ایمن در زمان تورم بالا یاد می‌شود. اما بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری این سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.
قیمت نقره امروز با ۰.۶۵ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۹۳ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۶ درصد کاهش ۱۰۰۷ دلار و ۱۹ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.