جستجو

قیمت طلا در شرایطی که شاخص دلار ثابت است و تغییر چندانی نداشته، کاهش یافته است. این در حالی است که اطلاعات اقتصادی آمریکا احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را پس‌از آخرین افزایش در ماه آینده بیشتر کرده‌است.


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۳ درصد کاهش به ۱۹۹۶ دلار و ۲۰ سنت رسید. اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز پنجشنبه منتشر شد نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که تقاضا برای مزایای بیکاری را پر کرده‌اند در هفته گذشته افزایش داشته است. این به معنای کند شدن اشتغال در این کشور است.
فعالیت کارخانه‌ای در این کشور هم در ماه آوریل به پایین‌ترین رقم طی ۳ سال گذشته رسیده است.
لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند آمریکا در روز پنجشنبه گفت بانک مرکزی این کشور همچنان به روند افزایش نرخ بهره ادامه می‌دهد اما سیاست افزایش شدید نرخ بهره که در سال گذشته میلادی جهت مهار تورم در پیش گرفته شده بود، رو به پایان است.
بازارها ۸۲.۱ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ۲۵ واحد در ماه مه افزایش یابد. بدین‌ترتیب شاخص دلار بالا رفته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند. دلار اولین افزایش قیمت هفتگی خود را طی یک ماه گذشته تجربه می‌کند.
بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.
قیمت نقره امروز ۰.۴۹ درصد کاهش یافت و به ۲۵ دلار و ۴۷ سنت رسید. پلاتین هم با ۰.۸۰ درصد کاهش ۱۹۹۵ دلار و ۹۱ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.