جستجو

آمارهای موجود حاکی از آن است که تنها در ماه اکتبر ۲۰۲۳، بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف جهان در مجموع ۴۲ تن طلا خریداری کرده‌اند.


شورای جهانی طلا گزارش داد که تنها در ماه اکتبر سال جاری میلادی، بانک‌های مرکزی کشورهای جهان در مجموع ۴۲ تن طلا خریداری کرده و به ذخایر خود اضافه کرده‌اند.

البته این رقم نسبت به ماه سپتامبر امسال (۷۲ تن) ۴۱ درصد کمتر است اما نسبت به ماه‌های ژانویه تا سپتامبر که متوسط آن ۳۶ تن بوده، ۲۳ درصد بالاتر است.

گفته می‌شود بانک مرکزی چین، بیشترین میزان خرید طلا در بازار جهانی را داشته و با خرید ۲۳ تن از این فلز گران‌بها، برای دوازدهمین ماه متوالی ذخایر طلای خود را افزایش داده است.

بانک مرکزی چین از ابتدای سال جاری میلادی ۲۰۴ تن طلا خریده و حجم ذخایر طلای خود را به دو هزار و ۲۱۵ تن رسانده است.

شورای جهانی طلا اعلام کرد که با وجود افزایش خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی مختلف، این دارایی ارزشمند هنوز ۴ درصد دارایی‌های حساب ذخیره ارزی و طلای کشورهای جهان را تشکیل می‌دهد.

بانک مرکزی ترکیه نیز در ماه اکتبر ۲۰۲۳، بیشترین خرید طلا را پس از بانک مرکزی چین داشته و با خرید ۱۹ تن، حجم ذخایر طلای خود را به ۴۹۸ تن رسانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

لازم به ذکر است مسئولیت حقوقی تمامی محتواهای تولیدی این وبسایت تحت عنوان «اختصاصی معدن‌مدیا» و در این دسته‌بندی، به عهده رسانه «نوآوران معدن» با شناسه مجوز 88190 می‌باشد؛ سایر محتواهای درج‌شده بازنشر و با ذکر منبع است.