رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

قسمت ۳ از ۴:

(قسمت های قبلی: ۱۲)

🎬 ویدیو/ «عزیزاله عصاری»، مشاور عالی گروه مهندسی، صنعتی و بازرگانی CPG در گفت و گو با معدن مدیا:

برای مشاهده ویدیو، روی تصویر زیر کلیک کنید/ ضربه بزنید:

کاور ویدیو عزیزاله عصاری

🎬 در صورتی که در مشاهده ویدیو مشکل دارید، از لینک زیر استفاده کنید:

عزیزاله عصاری/ فرهنگ جوانگرایی (قسمت۳)

🔸جوانگرایی یک فرهنگ است و نیاز به بسترسازی دارد. ما نمی توانیم طی یکی دو ماه تبدیل به کشوری جوانگرا شویم.
🔸اوایل انقلاب و به ویژه در دفاع مقدس به جوانان فرصت دادیم و توانستند در بسیاری از امور عنان اختیار را به دست بگیرند.
🔸بسترسازی برای این امر یعنی از همان ابتدا جوانان تجربه عملیاتی خود را بالا ببرند، مدیریت را در عرصه های مختلف و پله به پله لمس کنند، مسئولیت در سطوح مخلتف و کارهای دیپلماسی را درک کنند. تجربه های اجرایی مختلف داشته باشند تا وقتی که به سمت مدیریت منصوب شدند، بتوانند به شایستگی از پس آن برآیند.
🔸جوانگرایی به معنای آن نیست که افراد باتجربه را کنار بگذاریم؛ بلکه این افراد می توانند به عنوان پشتوانه و مشاور به جوانان کمک کنند. مردم ما برای آموزش و کسب تجربه این افراد هزینه های بسیاری کرده اند، درست نیست که بعد از بازنشستگی، از پتانسیل مشاوره با این افراد باتجربه و متخصص استفاده نکنیم.
🔸در کشورهای پیشرفته اگر اشخاص متخصص و صاحب تجربه از نظر جسمی قادر به انجام کارهای اجرایی نباشند، از قدرت ذهن آن ها استفاده می کنند و در کارهای مهم و حیاتی با آنان مشورت می کنند.
🔸اگر ما انتخاب مدیران و مسئولان را بر اساس شایسته سالاری انجام دهیم، این امکان به وجود می آید تا بسیاری از جوانان شایسته برای سمت های مدیریتی انتخاب شوند.
🔸برای انتخاب مدیر شایسته باید المان های مختلفی مد نظر قرار داده شود و قبل از انتخاب ویژگی های شخصیتی او را تست کنند. نحوه رفتار مدیر، میزان تحمل و تاب آوری او و سایر ویژگی های او که لازمه یک مدیریت قوی است باید تست شود، متاسفانه ما این موارد را در نظر نمی گیریم. این ها چیزهایی نیستند که به صورت تئوری آموزش داده شوند و برخی از این ویژگی ها به صورت ذاتی باید در شخصیت فرد وجود داشته باشد تا او را شایسته احراز پست های مدیریتی کند.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.