رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اداره ملی آمار چین روز دوشنبه اعلام کرد این کشور در سال ۲۰۲۰ میلادی و با وجود شیوع ویروس کرونا، ۱۱.۸۶ میلیون شغل در مناطق شهری ایجاد کرده است .


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا ، بر اساس این آمار، نرخ بیکاری شهری در سراسر چین در سال ۲۰۲۰ میلادی به طور متوسط ‌۵.۶ درصد بوده است.

با وجود بهبود شاخص های اقتصادی در چین، اداره ملی آمار این کشور اعلام کرد اقتصاد چین به دلیل شیوع کرونا با عدم اطمینان روبرو است و پکن سخت تلاش خواهد کرد تا اقتصاد را در محدوده معقول ادامه دهد.

رشد ۲.۳ درصدی اقتصاد چین

بر اساس گزارش اداره ملی آمار چین، اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ با دستیابی به اهداف عمده اقتصادی و کسب رشد ۲.۳ درصدی، نتایج بهتری از آنچه انتظار می رفت کسب کرده است.

در این گزارش آمده است: تولید ناخالص داخلی سالانه این کشور ۱۰۱.۶ تریلیون یوان (۱۵.۶۶ تریلیون دلار) در سال ۲۰۲۰ بوده و از آستانه ۱۰۰ تریلیون یوان فراتر رفته است.

«نینگ جیزه» رئیس اداره ملی آمار چین در یک نشست خبری اعلام کرد: انتظار می رود اقتصاد چین تنها اقتصاد مهم جهان باشد که در سال ۲۰۲۰ به رشد مثبت دست یافته است.

تولید ناخالص داخلی چین از ۱۰۰ تریلیون یوان فراتر رفت

این مقام چینی اظهار کرد: تولید ناخالص داخلی سالانه چین برای نخستین بار در سال گذشته میلادی از ۱۰۰ تریلیون یوان فراتر رفته است موضوعی که نشان می دهد قدرت ملی این کشور به یک سطح جدید رسیده است.

نینگ گفت: تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۰ برابر با ۱۴.۷ تریلیون دلار بر اساس متوسط نرخ ارز سالانه است و حدود ۱۷ درصد از اقتصاد جهان را تشکیل می دهد.

به گفته وی، سرانه تولید ناخالص داخلی چین برای دومین سال متوالی در سال ۲۰۲۰ از ۱۰ هزار دلار فراتر رفت و در میان اقتصادهای با درآمد متوسط به بالا قرار گرفته است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.