رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

یک میلیاردر آمریکایی پیش‌بینی کرد چین به زودی جای آمریکا و انگلیس را در دنیای مالی بگیرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از راشاتودی، ری دالیو، بنیان‌گذار گروه سرمایه‌گذاری بریج واتر با اشاره به قطعی بودن تبدیل چین به قدرت نخست مالی دنیا اظهار داشت: مسئله این نیست که چین کی به این عنوان می‌رسد بلکه مسئله این است که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد.

وی در مصاحبه‌ای با اشاره به شیوع کرونا در جهان بیان کرد: سال ۲۰۲۰ خیلی در تعیین آینده موثر بود و این مسئله به مرور زمان بیشتر ثابت خواهد شد. اقتصاد چین در این سال فاصله خود را با آمریکا کم کرد و از بقیه کشورها هم بیشتر فاصله گرفت. نظام مالی چین در مقایسه با خیلی از همتایان غربی خود کمتر پیشرفته است اما در نهایت از انگلیس و حتی آمریکا جلو خواهد زد. چینی‌ها همین حالا هم دومین بازار بزرگ بورسی دنیا را دارند.

این میلیاردر آمریکایی با تاکید بر اهمیت نظام مالی در توسعه اقتصادی تصریح کرد: در طول تاریخ همواره شاهد بوده‌ایم که کشورهای دارای نظام مالی پیشرفته به اقتصادهای بزرگ تبدیل شده اند. زمانی هلند بزرگ‌ترین امپراتوری اقتصادی دنیا بود و سپس انگلیس جای آن را گرفت. آمریکا جای انگلیس آمد و روزی این عنوان متعلق به چین خواهد شد. از سال ۱۹۸۴ تحت تاثیر معجزه اقتصادی چین بوده‌ام و از آن زمان تا کنون هر وقت کسی از من در خصوص آینده این کشور پرسیده است، گفته‌ام که آینده اقتصاد چین روشن خواهد بود و مرور زمان هم این مسئله را ثابت کرده است.

دالیو پیش‌تر نیز با بیان اینکه معتقد است جایگاه دلار در ماه‌های اخیر تضعیف شده است، از جذاب‌تر شدن یوان برای سرمایه‌گذاران ارز خبر داده و گفته بود: بازار ارز جهانی اکنون در یک لحظه حساس قرار دارد و شاهد هستیم سلطه دلار در بازارها به چالش کشیده در حالی که علاقه به بازار مالی چین رو به افزایش است.

منبع : ایسنا

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.