رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

اولین کنفرانس آنلاین معدن با موضوع سرمایه گذاری روی محدوده های اکتشافی سنگ آهن برگزار شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایراسین، سید رضا عظیمی مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا و فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ایمپاسکو در این کنفرانس گفت: محدوده های زیادی وجود دارند و می‌توانند زمینه توسعه و رونق سنگ آهن کشور را در پی داشته باشند.

وی ادامه داد: روی محدوده‌های بالفعل معدنی که به دلایل مختلف اداری فعالیت اکتشافی روی آنها انجام نشده و برخی در خصوص مسائل اکتشافی بوده که باید آنها را بازیابی کنیم.

عظیمی گفت: ما در طرح احیا سعی کردیم تا صنایع مصرف‌کننده در کنار معدن قرار گیرند و از تکنولوژی‌های آنها در اکتشاف مواد معدنی جدید سهیم شوند.
وی افزود: ۱۰ درصدر از پروانه های بهره برداری فلزی هستند که ۳۸ مورد سنگ آهن است. همچنین ۳۸ درصد از معادن فلزی سنگ آهن هستند.
به گفته وی، ۴۳درصد از ذخایر فلزی سنگ آهن است و نشان از اهمیت آن دارد. همچنین ۴۸درصد از تولید معادن فلزی سنگ آهن است و ۴۳درصد اشغالزایی نیز برای این بخش است.

عظیمی افزود: در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ گواهی کشف و ۳۲۹ پروانه اکتشاف داشتیم که برخی در اختیار سازمانهاست و میتوان برای احصا از آنها کمک گرفت.

به گفته وی، مجموعه قطعی ذخایر فعال ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تن ذخیره قطعی است و حدود ۹میلیون استخراج واقعی سنگ آهن داریم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.