رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه مالی کیمیا مس ایرانیان گفت: شرکت سرمایه‌گذاری کیمیا مس ایرانیان به عنوان یک نهاد مالی که به طور ۱۰۰ درصدی متعلق به شرکت مس است با هدف خلق ارزش افزوده بالاتر از بازار پول تاسیس شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از روابط عمومی شرکت مس، مجید هاتف وحید با بیان این‌که موضوع تاسیس این شرکت با تصویب هیات‌مدیره محترم شرکت مس در دستور کار قرار گفته است اظهار داشت: خوشبختانه اردیبهشت ماه امسال موفق به اخد موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار شدیم و هم‌اکنون در مرحله بررسی صلاحیت اعضای هیات‌مدیره جدید هستیم.

وی بابیان این‌که مجوز اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان به این شرکت صادر شده است، اظهار داشت: بر اساس این مجوز ۸۰ درصد این مبلغ در سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت و ۲۰ درصد در سرمایه‌گذاری‌های بلند‌مدت صرف شود.

وی با بیان این که یکی دیگر از اهداف این شرکت حمایت از سهم فملی در مواقع حساس است، گفت: ما در نقش شرکت بازار گردان عمل نمی‌کنیم و به دنبال خلق ارزش‌افزوده بالاتر از بازار پول برای شرکت ملی مس هستیم.

وی افزود: مطمئنا با درایتی که مدیرعامل شرکت مس دارند این شرکت آینده درخشانی خواهد داشت.

به گفته هاتف وحید هدف غایی این شرکت استفاده از ابزارهای نوین مالی، مهندسی مالی و خدمات نوین مالی، تاسیس صندوق پروژه و تامین سرمایه برای پروژ‌ه‌های معدنی است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کیمیا مس ایرانیان با اشاره به این‌که ۹۰ درصد شرکت‌هایی که در کشور در حوزه تامین سرمایه فعالیت می کنند پایه و اساس بانکی دارند اظهار داشت: کیمیا مس ایرانیان اولین شرکتی است که در کشور با محوریت صنایع معدنی ایجاد می شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.