رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه توسعه همکاری‌های تجاری با کشورهای همسایه جزو اولویت‌های کشور است، گفت: این سیاست اصولی در آذربایجان‌شرقی هم با جدیت دنبال می‌شود.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فلزات آنلاین ، محمدرضا پورمحمدی در ارتباط تصویری با استاندار ترابوزان ترکیه، اظهار داشت: پیوندهای تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور بزرگ منطقه، سرمایه بسیار بزرگی است که باید از آن مراقبت کنیم و خوشبختانه مرزهای دو کشور صدها سال است که مرز صلح و دوستی است.

وی ادامه داد: علاقمند به توسعه روابط دو جانبه در همه زمینه‌ها هستیم و از هرگونه پیشنهادی به منظور توسعه و گسترش همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

پورمحمدی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های بزرگ در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی، یکی از استان‌های مهم کشور است، افزود: بیش از پنج هزار واحد صنعتی در این استان مستقر هستند و تبریز چهارمین شهر صنعتی کشور است.

استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد: این استان همچنین ظرفیت‌های معدنی بسیار بالایی دارد و ازجمله معادن مهم می‌توان به معادن مس و طلا اشاره کرد که ظرفیت خوبی برای همکاری و سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد سرمایه‌گذاران شهرک سرمایه‌گذاری خارجی تبریز از ترکیه هستند، بیان کرد: منطقه آزاد تجاری ارس برای فعالیت‌های اقتصادی تجار و بازرگانان خارجی مناسب است و از سرمایه‌گذاران کشور ترکیه به خصوص تجار استان ترابوزان دعوت می‌کنیم تا در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

پورمحمدی با اشاره به زمینه‌های همکاری که از گذشته تا امروز بین دو کشور در جریان است، گفت: آماده گسترش فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد، گسترش گردشگری و توسعه روابط دانشگاهی بین دو استان هستیم.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.