رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به معافیت‌های دولتی معادن در صورت رعایت نکات زیست‌محیطی، گفت: نوع پوشش گیاهی منطقه، نوع معدن و تکنولوژی استفاده برای بهره‌برداری ازجمله مواردی بوده که مورد توجه سازمان جنگل‌ها برای اعطای مجوز است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا ، مسعود منصور در مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره منابع طبیعی و آبخیزداری و رسانه که در استانداری کردستان برگزار شد با بیان اینکه فرسایش بادی سالانه سه هزار میلیارد تومان به زیرساخت‌های کشور خسارت وارد می‌کند، اظهار داشت: فروچاله و پایین آمدن سطح آب‌های زیرزمینی تنها یک معضل منطقه‌ای نیست بلکه گریبان تمام کشور را گرفته است.

وی اضافه کرد: منافع نسل آینده نباید فدای منافع طبیعی نسل کنونی شود که این موضوع نیازمند برنامه جامع است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان این‌که یکی از معضلات سازمان جنگل‌های عدم شناخته شدن آن است تصریح کرد که جنگل زاگرس نواری حیاتی برای کشور است که ۴۰ درصد آب ایران را تامین‌ می‌کند و حجم زیادی از گرد و غبار را در خود جای می‌دهد.

منصور عنوان کرد: توجه به محیط زیست یکی از مسائل مهم است که حتی پیش از مسائل اقتصادی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه کاداستر کردستان باید تا مهر سال‌ جاری به اتمام برسد ادامه داد که ممیزی مراتع کردستان باید به سرعت انجام شود و همچنین مطالعات تفصیل اجرایی در آبخیزداری کردستان ضعیف است که امیدوار هستیم با تامین منابع این موضوع اجرایی شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری در کردستان حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مزیت نسبی در کردستان توسعه کشاورزی و منابع طبیعی است اما باید توسعه در چارچوب قانون باشد.

منصور تصریح کرد: آماده مشارکت در عرصه‌های منابع‌ طبیعی برای حفظ آب‌ و خاک و گیاهان هستیم تا بهره‌برداران نیز از عایدات آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان اعتبار در اختیار اداره‌ کل منابع‌ طبیعی و آب‌خیزداری کردستان قرار گرفت که برای سال‌ جاری ۴۰ میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به وجود چهار هزار و ۷۰۰ معدن غیرقانونی در کشور، اذعان کرد: نوع پوشش گیاهی منطقه، نوع معدن و تکنولوژی استفاده برای بهره‌برداری ازجمله مواردی است که مورد توجه سازمان جنگل‌ها برای اعطای مجوز است.

منصور اضافه کرد: اگر معدنی در جهت اهداف منابع‌طبیعی و حفظ محیط‌ زیست شامل درختکاری حرکت کرد می‌تواند ۲۰ درصد از معافیات دولتی بهره‌مند شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.