رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

کیوان جعفرى طهرانى تحلیلگر ارشد بازارهاى جهانى سنگ آهن در اولین کنفرانس آنلاین معدن ایران اظهار کرد:کمیته قراردادهاى ایران و چین بدنبال تفاهم نامه هایى در جهت منافع ملى کشور است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از صنعت کار، وى بیان کرد: براى اولین بار اجازه اطلاع رسانى درسطح داخلى و بین المللى دارم که اعلام کنم تفاهم نامه هایی میان ایران و چین در حوزه معدن در حال شکل گیرى است.

وى اضافه کرد: این قرارداد پیرو دستور مقام معظم رهبرى و صلاح دید کشور انجام شده است.

جعفرى طهرانى تصریح کرد: در دوره برجام شرمت هایى به ایران آمدند و قراردادهایى بستند اما در دوره ترامپ بدلیل تشدید تحریم ها از ایران رفتند.

وى بیان کرد: در دوره اول تحریم ها و قبل از برجام ٨ طرح فولادى در دستور کار بود که یکى از آنها به بخش خصوصى واگذار شد.

به گفته جعفرى طهرانى،تعداد کشورهایی که در پروژه جاده ابریشم چین حضور دارند به ۱۴۰ کشور رسیده اما متاسفانه ایران در این میان حضور ندارد. درواقع ۷۲ درصد کشورهای دنیا در این پروژه هستند.

وى ادامه داد: متاسفانه در شبکه هاى اجتماعى جوسازى هاى زیادى در مورد توافقات ایران و چین ایجاد شد که اصلا درست نیست.

جعفرى طهرانى تصریح کرد: دکتر على لاریجانى ریاست کل کمیته قراردادهاى همکارى ایران و چین را بر عهده دارد. چین در حوزه هاى مختلف ایران حدود ۴۵٠ میلیارد دلار سرمایه گذارى مى کند که ٨٠ میلیارد دلار براى بخش معدن خواهد بود.

وى بیان کرد: پروژه هاى قابل سرمایه گذارى را به چین معرفى خواهیم کرد. این قراردادها در جهت منافع ملى کشور خواهد بود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.