رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند هزینه تولید میلگرد با وجود هزینه‌های بالاسری و سود کارخانه در کارخانه‌های نورد و ذوب حدود هشت هزار و ۵۰۰ تومان و شمش حدود هفت هزار تومان است، اما چرا میلگرد در بازار حدود ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد؟


به گزارش معدن مدیا به نقل از خانه ملت ، علی نیکزاد ثمرین درباره نابه‌سامانی بازار فولاد اظهار داشت: متاسفانه دولت نتوانسته بازار فولاد را ساماندهی کند.

وی درباره بهای فولاد، افزود: تولید فولاد کشور 30 میلیون تن است در حالی ‌که حداکثر مصرف کشور به 15 میلیون تن می‌رسد؛ هرچند هزینه تولید میلگرد با وجود هزینه‌های بالاسری و سود کارخانه در کارخانه‌های نورد و ذوب حدود هشت هزار و 500 تومان و شمش حدود هفت هزار تومان است، اما چرا میلگرد در بازار حدود 14 هزار تومان به فروش می‌رسد؟

نماینده مردم اردبیل و نمین و نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت مسئولان مبنی بر اینکه بورس موجب نابه‌سامانی بازار فولاد شده، پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: برای تولید فولاد از انرژی، برق، معدن، سنگ‌آهن و … با هزینه ریالی استفاده می‌شود.

نیکزاد ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت و دو سرپرست قبلی این وزارتخانه وعده‌هایی مبنی بر ساماندهی بازار فولاد دادند اما در تحقق این مهم موفق نبودند، که از آن‌ها در این رابطه گلای‌مند هستیم، البته لازم به ذکر است وزیر صمت اراده جدی برای رفع این مشکلات داشت اما در دولت مورد حمایت قرار نگرفت تا وزیر با اعمال تعرفه و… وضعیت را ساماندهی کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از اتمام بررسی بودجه در مجلس، به همراه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به موضوع ساماندهی فولاد ورود می‌کنیم.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.