رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

شرکت معدنی بزرگ فورتسکیو استرالیا برنامه هایی بلند پروازانه برای راه اندازی کسب و کاری در حوزه انرژی های تجدید پذیر دارد و قصد دارد در این زمینه با غول های نفتی دنیا برای تامین انرژی سبز با هزینه پایین تر رقابت نماید. فارست مدیر میلیاردر استرالیایی این شرکت که فورتسکیو متالز را در طی دو دهه به چهارمین شرکت معدنی بزرگ دنیا مبدل ساخت اظهار داشت که تاکنون توافقات اولیه ای با غنا و افریقا در این راستا صورت گرفته و یک تیم تشکیل شده و به دنبال شرکای دیگری نیز هستند.


به گزارش معدن مدیا ، فورتسکیو به دنبال ساخت سبدی از ذخایر تجدید پذیر و ذخایر تولید انرژی در سطح دنیاست. تا سال ۲۰۲۳ نیز برای این پروژه ۷۳۱ میلیون دلار تخصیص داده شده است.

همچنین فورتسکیو قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ تولیدات خود را عاری از کربن نماید از این رو به دنبال کسب مجوزهای لازمه در این زمینه است.

“با مقیاس و نوآوری ، ما قادر به افزایش تأمین هیدروژن و آمونیاک سبز خواهیم بود تا انرژی کم هزینه را در مقیاس صنعتی به مشتریان در سراسر جهان ارائه دهیم.”

وی گفت: سلولهای سوختی هیدروژنی و آمونیاکی قرار است در حمل و نقل و کشتیرانی ، آمونیاک در تولید کود و همچنین هیدروژن در ساخت فولاد نیز استفاده شوند.

فارست ، که ارزش خالص ثروت وی نزدیک به ۱۷ میلیارد دلار تخمین زده شده است ، گفت که هدف اولیه این شرکت داشتن ۲۳۵ گیگاوات (GW) ظرفیت نصب شده تولید انرژی است اما جدول زمانی مشخصی برای آن ارائه نکرده است.

منبع: Mining.com
ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.