رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

آخرین خبرها حاکی از آن است که اتحادیه اروپا بر محصولات نورد گرم ترکیه تعرفه های آنتی دامپینگ اعمال می نماید که بین ۴٫۸ تا ۷٫۶ درصد خواهد بود و بر محصولات کارخانه هایی چون اردمیر، ازدمیر، کلاک اوغلو، متالورژی و هاباس اعمال خواهد شد. آمار نشان می دهد مصرف فولاد حوزه یورو سال ۲۰۱۹ تا ۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ افت داشته است ولی سهم صادرکننده های ترکیه از این بازار از ۲٫۸ درصد به ۸٫۱ درصد رسید که بیشتر به این دلیل بود که اتحادیه اروپا تعرفه هایی بر محصولات سایر کشورها چون برزیل و چین اعمال نمود. از طرفی با این که محصولات ترکیه رشد قیمت داشتند ولی هنوز نسبت به قیمت های بازار اروپا پایین تر بودند.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، ترکیه سال ۲۰۲۰ تا ۳ میلیارد دلار ورق گرم فولادی به اتحادیه اروپا صادر نمود و فعالان بازار ترکیه اظهار داشتند که انتظار چنین اقدامی را از جانب اروپا داشتند گرچه اقدامی سیاسی به نظر می رسد. چنین اقداماتی سایسی بوده و بر پایه حقایق نیست و فولادسازان اروپایی همیشه در حال چنین اعتراضاتی هستند. این تعرفه ها برای ۶ ماه اعمال می شوند تا تحقیقات تکمیل شود و در صورت اثبات دامپینگ فولاد ترکیه ادامه خواهند داشت.

سال ۲۰۱۸ ترکیه بزرگترین منبع واردات محصولات فولادی به اروپا بوده و اتحادیه اروپا از آن سال تعرفه هایی اعمال نمود تا این وضعیت به تعادل برسد در حالی که امریکا هم با اعمال تعرفه ۲۵ درصدی عملا بازار خود را به روی صادرکننده های زیادی بست. ترکیه هم به سازمان تجارت جهانی اعتراض قانونی خود را در رابطه با تعرفه های اروپا اعلام نمود و آگوست ۲۰۲۰ اعضای سازمان تجارت جهانی تصمیم گرفتند این ادعای ترکیه را مجددا بررسی کنند.

منبع: DAILY SABAH
ترجمه: م. تابان شمال

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.