رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

آزمایشگاه آنالیز دستگاهی این سازمان با حضور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان با حضور جمعی از معاونان و مدیران وی افتتاح شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معذن نیوز ، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی این سازمان با حضور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان با حضور جمعی از معاونان و مدیران وی افتتاح شد.

مدیر آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در حاشیه این مراسم با بیان این‌که از زمان تاسیس این سازمان توسط سازمان ملل در سال 1338 آزمایشگاه‌های آنالیز نمونه‌های معدنی نیز آغاز بکار کرد، گفت: طی این مدت دستگاه‌های آنالیز به‎ روزرسانی شد ولی محیط آزمایشگاه‌ها بازسازی نشده بود.

فرانک پورنوربخش، با اشاره به این‌که در حال حاضر دستگاه‌های آنالیز نمونه‌های معدنی در یک سالن تجمیع شد، افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته بخش آنالیز که نیاز به اسید دارند از بخش خوانش نمونه‌های ‌معدنی جدا شده که باعث آسیب کمتر به دستگاه‌ها و کارشناسان خواهد شد.

به گفته وی، سال گذشته ۱۰ هزار نمونه مواد معدنی در کل آزمایشگاه‌های در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور آنالیز شد که امید است با تجهیزات آزمایشگاهی جدید و نوسازی مکانی آن در هر ماه موفق به آنالیز یک‌هزار نمونه شویم.

شایان ذکر است؛ به تازگی آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به دستگاه‌های Ion chromatograghy جهت خوانش آنیون‌ها، Polarography جهت خوانش آرسنیک و همچنین دستگاه جذب اتمی با سیستم کوره برای اندازه‌گیری طلا مجهز شده است.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.