رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

-براساس اعلام انجمن آهن و فولاد چین (CISA)، تولید فولاد خام این کشور در دوره یکم تا دهم دسامبر به طور متوسط روزانه به ۲.۲ میلیون تن در روز افزایش یافت که نسبت به دوره ۱۰ روزه قبل، ۴.۶ درصد بالاتر است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، براساس اعلام انجمن آهن و فولاد چین (CISA)، تولید فولاد خام این کشور در دوره یکم تا دهم دسامبر به طور متوسط روزانه به ۲٫۲ میلیون تن در روز افزایش یافت که نسبت به دوره ۱۰ روزه قبل، ۴٫۶ درصد بالاتر است.

افزایش سطح تولید به دلیل حاشیه سود مطلوب فولاد برآورد شده که در حدود ۲۰۰ یوان در هر تن برای کارخانه های قوس الکتریکی واقع در جنوب چین می باشد.

حاشیه سود مطلوب تولید فولاد، منجر به افزایش قیمت قراضه فولادی چین به بالاترین سطح ۷ سال اخیر شد. در این رابطه کارخانه ها قراضه را ذخیره سازی می کنند تا موجودی خود را در طول دوره فعالیت زمستان، ذخیره سازی نمایند.

موجودی قراضه فولادی در ۶۱ کارخانه تولید فولاد به روش کوره بلند و کوره قوس الکتریکی برای ششمین هفته متوالی با ۳۶ هزار و ۶۰۰ تن یا ۱٫۱ درصد افزایش در ۱۰ دسامبر به ۳٫۳ میلیون تن رسید که معادل حدود ۱۳ روز مصرف آنها می باشد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.