رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به عرضه استیل‌های مقاوم در برابر خوردگی و فولادهای ضد زنگ شد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایسنا، نادر عظیمی، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه این ورق‌های استیل تولید شده معمولا به عنوان استیل مقاوم در برابر خوردگی معرفی می‌شوند، گفت: ورق فولادی ضد زنگ را هم به عنوان فولاد مقاوم در برابر خوردگی می‌شناسند، زیرا به راحتی فولاد کربنی معمولی زنگ نمی‌زند و دچار خوردگی نمی‌شود. ورق فولادی ضد زنگ برای مواردی که فلز به ویژگی‌های ضد اکسیداسیونی نیاز دارد، راه حل بسیار مناسبی است.

وی لوله‌های فولادی ضد زنگ را آلیاژهایی با پایه‌ آهن توصیف کرد و ادامه داد: فولاد ضد زنگ در دمای بالا در برابر خوردگی و اکسیداسیون بسیار مقاوم است. به طور کلی، با افزایش مقدار کروم، مقاومت در برابر این دو پدیده به تدریج افزایش می‌یابد.

عظیمی افزود: محصول بعدی ما میلگردهای استنلس استیل است. این میلگردها هم شمش آلیاژ استیل هستند که در شفت‌ها به کار می‌روند. شفت، میلگرد فولادی و قطعه‌ای است که برای انتقال انرژی و نیرو مورداستفاده قرار می‌گیرد. این قطعه حرکات دورانی و تحت تاثیر نیروی پیچش قرار دارد. در حقیقت شفت به عنوان ریلی برای حرکت کردن بلبرینگها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، به گفته این فعال دانش‌بنیان، پروفیل استنلس استیل هم در این مجموعه تولید می‌شود و یکی از پرکاربردترین استانداردهای این محصول، استنلس استیل ۳۰۴ است ؛ چرا که پروفیل استنلس استیل ۳۰۴ مقاومت خوبی در برابر خوردگی در مقابل مواد شیمیایی و همچنین محیط های صنعتی دارد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.