رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: معدن و صنایع معدنی یکی از بخش های نجات‌دهنده اقتصاد در دوران تحریم بوده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران وفناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار، افزود: در ایام تحریم که از سال ۹۱ آغاز شده، حوزه صنایع معدنی با رشد چشمگیری همراه بود و موجب تاب‌آوری شده است، همچنین صنایع معدنی و فلزات اساسی از جمله بخش‌های نجات دهنده در این ایام بوده است.

وی گفت: از بین ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند کشور، ۲۰ شرکت آن در بخش معدن و صنایع معدنی فعالیت می‌کنند که نشان‌دهنده جایگاه این بخش مهم اقتصادی است.

زرندی بیان‌داشت: در حوزه تولید مس، آهن و فولاد عملکرد مطلوبی داشته ایم و به چشم‌انداز ۱۴۰۴ دست خواهیم یافت.

نیاز کشور به شکل‌گیری بنگاه‌های بزرگ

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکیدکرد: رشد اقتصادی خوب برخی کشورها به دلیل شکل‌گیری بنگاه‌های بزرگ بوده است که از آن محروم هستیم و سیاست‌های ما اجازه نداده است که بنگاه‌های بزرگ شکل بگیرد.

زرندی تاکید کرد: باید نهادهایی برای توسعه در کشور داشته و دولت نیز در توسعه این شرکت‌ها دخیل باشد، لازم است نگاه ما به زنجیره ارزش افزوده بالا تغییر یابد.

وی گفت: دو موضوع «نگاه زنجیره‌ای و تکمیل زنجیره‌ها» و «شکل‌گیری بنگاه‌های بزرگ» از جمله مواردی است که باید در سیاست های کلان اقتصادی کشور شکل بگیرد و وزارتخانه آن را دنبال می‌کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: چنانچه توجه ویژه‌ای به طلا انجام شود، به‌طور قطع نتایج مطلوبی درخصوص این فلز گران‌بها خواهد افتاد.

زرندی افزود: این ابتکار منجر می‌شود موضوع صنایع فلزات غیرآهنی با یک نگاه ویژه دنبال شود.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.