رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوزهای لازم برای آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان راور افزود: ظرف یک‌ماه آینده اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با تولید ۱۵ هزار تن روی در فاز اول و به همین مقدار در فاز دوم رقم خواهد خورد.

‎وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح های اقتصادی در راور موجب شکوفایی اقتصاد و رخداد اتفاقات مثبت در معیشت و اقتصاد این شهرستان می شود

پور ابراهیمی اظهار داشت: امروز زنجیره فعالیت فولاد راور در دو بخش ذوب و ریخته گری و تولید شمش و لوله های بدون درز با سرمایه گذاری افزون بر هزار میلیارد تومان نهایی و عملیات اجرایی فاز نخست آغاز شد.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید آهن اسفنجی و تولید فولاد راور حدود ۲۲ بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

‎پورابراهیمی ادامه داد: خطوط یک و دو این طرح با تولید ۷۰ هزار تن و خط سوم نیز تا تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد و همزمان با بهره برداری از این خطوط، عملیات اجرایی فازهای دوم تولید شمش و فرایند تولید چرخه کامل برای تولید لوله های بدون درز نیز با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومان امروز رسما آغاز شد.

‎وی گفت: این کارخانه به عنوان قطب اصلی تولید سرب و روی در منطقه خواهد بود و سرمایه گذار این طرح نیز جز شرکت های اول تولید سرب و روی در کشور است که امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی راور مجوزهای احداث این کارخانه اخذ شد.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: عملیات اجرایی طرح کارخانه تولید لاستیک ماشین های فوق سنگین و روکش لاستیک که به دلیل تغییرات نرخ ارز و محدودیت های ناشی از کرونا به تعویق افتاده بود و تمام مراحل مربوط به ابلاغ اعتبارات بانکی از طرف بانک صنعت و معدن و مجوزهای وزارت صمت امروز آغاز شد.

‎پورابراهیمی ادامه داد: تا پایان خرداد سال آینده مجموعه ساخت تجهیزات و سازه های این طرح به پایان می رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این طرح انجام می شود و ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دو اتفاق در راور رقم بخورد می توان در این شهرستان های شمالی کرمان اشتغال خوبی ایجاد کرد افزود: ‎بخشی از معوقات بیمه ای حدود هزار و ۷۰۰ نفر از کارکنان و پرسنل زغالسنگ با مشکلاتی مواجه است که این موارد احصا شده و با صندوق فولاد برای تامین منابع رایزنی شده و بخشی از ضوابط و مقررات نیز توسط سازمان تامین اجتماعی باید کارسازی و حل شود.

قرار است نشست رئیس کمیسیون اقتصادی و با رییس سازمان تامین اجتماعی و مدیران استان برای حل این مشکل با حضور مدیران صندوق فولاد هفته آینده در تهران برگزار شود.

پورابراهیمی گفت: مصوبات جلسه این بود این تکالیف بر عهده ما باشد تا با پیگیری که در حوزه تصمیم گیری انجام می شود بازنشستگی هزار و ۷۰۰ نفر انجام شود و هم بتوانیم همین تعداد نیروی جدید جوان را در شهرستان های شمال استان مشغول به کار کنیم.

‎وی افزود: مجموعه بنیاد برکت راور نیز تاکنون هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده که بخش زیادی به اشتغال و تولید منتهی شده است.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق برنامه ای که اخیرا با ستاد اجرایی فرمان امام در تهران داشتیم قرار است تسهیلات به روش مشارکت مستقیم و ایجاد طرح های جدید اقتصادی در سال ۱۴۰۰ پرداخت شود.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.