رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

امریکا چندین شرکت مرتبط با صنعت فولاد ایران را تحریم نمود. وزارت خزانه داری مدعی شده که “بخش فلزات ایران یک منبع مهم درآمد برای این کشور است ، که برای طیف وسیعی از فعالیت ها از جمله گسترش سلاح های کشتار جمعی ، پشتیبانی از گروه های تروریستی خارجی و نقض حقوق بشر در داخل و خارج از کشور به کار می رود “


به گزارش معدن مدیا به نقل از ایفنا ، طبق دستورالعمل اجرایی شماره ۱۳۸۷۱ ، امریکا یک عرضه کننده چینی الکترودهای گرافیتی، ۱۲ تولیدکننده ایرانی فلزات و سه نماینده فروش خارجی از یک شرکت بزرگ هلدینگ معادن و فلزات ایران را هدف قرار داده است.

شرکت KFCC چین که تولیدکننده الکترود گرافیتی است، معاملات متعددی را با شرکت های مختلف فولادی ایران از دسامبر ۲۰۱۹ بسته است که شامل یک معامله ۳۰۰ تنی الکترود به مجتمع فولاد پاسارگاد است.

وزارت خزانه داری امریکا اظهار داشته مجموع تولید فولاد این شرکت ها سالانه چندین میلیون تن می باشد.

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه میدکو ، هلدینگ فلزات و معادن که جهت مالکیت ، کنترل یا بهره برداری از فولاد سیرجان ایرانیان و زرند ایرانیان تعیین شده است در میان ۱۲ شرکت تعیین شده مرتبط با بخش فولاد ایران قرار دارند.

سه شرکت خارجی تابعه میدکو نیز تحت تحریم هستند. شرکت های تابعه شامل پروژه های شرکت GMI در آلمان، شرکت World Mining Industry در چین و پروژه های شرکت GMI مستقر در انگلیس نیز هستند.

وزارت خزانه داری اظهار داشته که در نتیجه این تحریم ها، تمام دارایی و منافع موجود از املاک شرکتهای تعیین شده که در امریکا هستند یا در اختیار یا کنترل اشخاص آمریکایی هستند باید مسدود شده و به اداره کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه گزارش شود.

مقررات اداره کنترل دارایی های خارجی به طور کلی هرگونه معامله توسط اشخاص آمریکایی یا در داخل امریکا را که شامل هرگونه اموال یا منافع این افراد و شرکت های تحت تحریم باشد، منع می کند. “افرادی که معاملات خاصی را با افرادی که امروز توسط این اداره تعیین شده اند انجام می دهند ، ممکن است خود در معرض تحریم قرار گیرند.”

همچنین خزانه داری امریکا شرکت KFCC چین و شرکت کشتیرانی حافظ دریای آریا را برای فروش الکترود به شرکت فولاد کاوه جنوب کیش و فولاد ارفع تحریم کرده است. همچنین مجید سجده مدیرعامل شرکت کشتیرانی حافظ دریای آریا، نیز در این لیست تحریم ها قرار دارد.

منبع: platts

ترجمه: م. تابان شمال

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.