رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رونمایی رسمی از (پارک علم و فناوری غیاث‌الدین جمشید کاشانی) با حضور ستاری


به گزارش معدن مدیا به نقل از کاشان آنلاین، صبح روز سه شنبه، پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی در شهرستان کاشان با حضور سورنا ستاری- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری- و شماری از مقامات محلی افتتاح شد.
در سفر یک روزه سورنا ستاری به کاشان، پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی که با همکاری مشترک شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه کاشان در مجموعه‌ی مرحوم آیت‌الله یثربی با مساحت حدود ۲ هکتار با اخذ موافقت اصولی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شده، مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر محمد نظیفی فرد-رئیس پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی دانشگاه کاشان- درباره جایگاه و اهمیت راه اندازی پارک علم و فناوری غیاث‌الدین کاشانی گفت: موقعیت استثنایی استان اصفهان و به‌ویژه شهرستان کاشان در مرکز کشور با صنایع بزرگی نظیر صنعت فرش و صنایع نساجی، صنعت اسانس و گیاهان دارویی، صنایع فولاد، صنعت خودرو و… و وجود شهرک‌های صنعتی به همراه پتانسیل بالای فارغ التحصیلان دانشگاه‌های منطقه کاشان، ضرورت وجود پارک علم و فناوری که هدف اصلی آن افزایش ثروت در منطقه از طریق ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکت‌های دانش‌بنیان است را دو چندان نموده‌است.
ستاری همچنین در این روز ضمن بازدید از (مرکز نوآوری و تجاری سازی کاشان) از محصول دانش بنیان دانشجویان دانشگاه کاشان طراحی و ساخت شاسی و سیستم نوین تعلیق خودرو وانت نیسان جهت حرکت روی سه چرخ، برای تخستین بار در کشور رونمایی کرد. این خودرو که به مدت دو سال طراحی شده است، ظرفیت حمل ۵/۵تن بار را دارد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین از آزمایشگاه NMR دانشگاه کاشان بازدید کرد. دستگاه تشدید مغناطیسی هسته NMR از جمله دستگاه‎های با تکنولوژی بالا در حوزه تحقیقات دارویی و شیمیایی است و این دستگاه ساخت شرکت بروکر آلمان Bruker است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.