رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از فناوری‌های ارائه شده در رویداد «دوشنبه‌های استارتاپی» صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه معدن برای ارائه در این کمیسیون و بهره‌برداری سازمان‌های معدنی و صنایع پایین‌دستی دعوت کرد.


به گزارش معدن مدیا به نقل از فلزات آنلاین ، الله‌وردی دهقانی در پانزدهمین رویداد «دوشنبه‌های استارتاپی» صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جذب سرمایه درحوزه معدن با اشاره به اینکه ایران جزو ۱۰ کشور معدنی دنیا است، اظهار داشت: این امر در حالی است که متاسفانه ایران در زمینه تولید، اکتشاف و استفاده از مواد معدنی جزو ۱۰ کشور دنیا نیست؛ چراکه معادن در کشور به خوبی استخراج و شناسایی نشده‌اند.

وی افزود: این امر نیازمند اسکن درست از کل معادن کشور سرمایه‌گذاری بلندمدت و به‌روز است. روش‌های استخراج معان در کشور، روش‌های سنتی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از طرفی قوانین دست و پاگیری در این حوزه وجود دارد که درصدد اصلاح این قوانین هستیم. همچنین برخی از معادن توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بلوکه شده که کمیسیون صنایع و معادن به دنبال بازنگری و اصلاح این قوانین است.

دهقانی ادامه داد: معادن متوسط به بالا معمولا در مناطق محروم قرار دارند. از این رو تلاش داریم صنایع پایین‌دستی معادن به افرادی که اهلیت فنی و مالی دارند، واگذار شود تا از این طریق به توانمندسازی نیروی انسانی و شکوفا شدن معادن منجر شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن نسبت به شفاف‌سازی فعالیت‌های سازمان‌های مرتبط با حوزه معدن اقدام خواهد شد تا فعالیت معدن‌کاران تسهیل شود و پروانه‌های معدنی فقط روی کاغذ نباشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: کمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال انجام اصلاحات قانون در این حوزه است و در این اصلاحات شفاف‌سازی در خصوص عملکرد برخی از سازمان‌ها که در اکتشافات سنگ‌اندازی می‌کنند، نیز صورت خواهد گرفت.

دهقانی با اشاره به ارائه طرح‌های فناورانه در رویداد دوشنبه‌های استارتاپی صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود این طرح‌های نوآورانه در حوزه معدن در این کمیسیون ارائه شود تا با نشست‌هایی که با فعالان و انجمن معدن کشور برگزار می‌کنیم، این طرح‌ها را ارائه دهیم و از فناوری‌های به‌روز در این حوزه بهره‌برداری

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.