رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

فولادسازان بزرگ کشور در ۸ ماهه اول امسال بالغ بر ۱۵ میلیون و ۱۳۷ هزار تن شمش فولاد تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸ درصدی داشت. از این میزان یک میلیون و ۹۷۳ هزار تن مربوط به آبان ماه بوده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از معدن نیوز، فولادسازان بزرگ کشور در ۸ ماهه اول امسال بالغ بر ۱۵ میلیون و ۱۳۷ هزار تن شمش فولاد تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸ درصدی داشت. از این میزان یک میلیون و ۹۷۳ هزار تن مربوط به آبان ماه بوده است.

بیشترین میزان تولید شمش تا پایان آبان ماه مربوط به فولاد مبارکه با تولید ۶ میلیون و ۶۹۰ هزار تن بوده است و فولاد خوزستان و ذوب آهن به ترتیب با تتولید ۲٫۵۹ میلیون تن و ۱٫۵۵ میلیون تن در رده های بعدی قرار دارند.

در مدت مذکور همچنین تولید محصولات فولادی ۹ میلیون و ۶۷۴ هزار تن گزارش شده که ۵ درصد بیشتر از ۸ ماهه اول سال قبل می باشد.

از این میزان تولید یک میلیون و ۲۳۵ هزار تن مربوط به آبان ماه بود.

فولاد مبارکه در تولید محصولات فولادی نیز پیشتاز بوده و بیشترین حجم تولیدات مربوط به این شرکت با تولید ۵ میلیون و ۵٫۵ هزار تن بود.

ذوب آهن با تولید یک میلیون و ۵۱۷ هزار تن در رتبه دومین تولیدکننده برتر محصولات فولادی قرار داشت.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.