رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

عضو هیات رئیسه مجلس از قرائت گزارش مربوط به قیمت فولاد و میلگرد در صحن مجلس خبر داد و گفت: در پایان این گزارش تصویب قانونی در همین باره پیشنهاد شده است.


به گزارش معدن مدیا به نقل از خبرگزاری فارس ، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت فولاد و میلگرد هفته آینده در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

وی افزود: در این طرح علاوه بر ارائه گزارش کمیسیون در این باره قانون‌گذاری نیز پیشنهاد شده است که متن پیشنهاد‌ی به عنوان طرح مطرح می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در طرح پیشنهاد‌ی کمیسیون آمده که فروش فولاد تنها باید از طریق بورس انجام شود و نیز باید ورق‌های فولاد تنها به خریداران و مصرف‌کنندگان نهایی فروخته شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: نظارت بر این نحوه فروش برعهده وزارت صمت گذاشته شده و با تأیید وزارت صمت باید ورق فولاد به خریداران فروخته شود.

وی در پایان گفت: امروز در کشور ما قیمت سنگ آهن ۵۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس است اما قیمت ورق‌ فولاد ۲۰ درصد بیشتر از قیمت جهانی و فوب خلیج فارس است و این به خاطر وجود دلالان و واسطه‌ها در این حوزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.