رسانه فناوری های نوین معدن و صنایع معدنی

رویترز گزارش داد؛ دو منبع دولتی و یک مقام صنعتی اعلام کردند که هند در حال برنامه ریزی برای نظارت بر واردات مس و آلومینیوم است در حالی که سیاست‌هایی را برای جلوگیری از حمل دریایی از چین و دیگر کشورهای آسیایی برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی خود در نظر داشته و توسعه می‌دهد.


به گزارش معدن مدیا و به نقل کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی ،این منابع دولتی گفتند که مقامات دهلی نو رسما از واردکنندگان خواسته اند تا مجوزهای لازم را دریافت نمایند چراکه گام نخست برای کنترل دقیق واردات این دو فلز، مجوزهای حمل دریایی است.
وزارت معادن فدرال هند در اواخر ماه گذشته در نامه ای به وزارت بازرگانی گفت، اقدام برای غربالگری بیشتر با هدف فشار آوردن به خودکفایی اقتصادی انجام می شود. نامه بررسی شده توسط رویترز، به تلاش نخست وزیر نارندرا مودی برای کاهش واردات و افزایش صادرات محصولات با ارزش افزوده اشاره دارد.
وزارت معادن در این نامه اعلام کرده هدف و مقصود این سیستم، کسب اطلاعات کافی است تا دخالت سیاسی درخور و مناسبی انجام شود.
منابع دولتی همچنین گفتند که هدف از نظارت دقیق تر، انتقال واردات مس و آلومینیوم به لیست آیتم های محدود است که واردکنندگان را مجبور خواهد کرد تا برای هر محموله، از دولت مجوز جداگانه دریافت نمایند.
یک مقام دولتی نیز گفت: این غربالگری به ما کمک می کند تا سیاست های تدبیری و درست مانند افزودن یک یا هر دو فلز به لیست محدودیت کالایی را اتخاذ کنیم زیرا داده های کافی برای آنچه که به کشور وارد می‌شود، خواهیم داشت.
چین، ژاپن، مالزی، ویتنام و تایلند از عمده ترین صادرکنندگان مس به هند هستند که ۴۵ درصد از واردات ۵ میلیارد دلاری هند را در سال مالی ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به خود اختصاص داده است.
این منابع گفتند هند مکانیسم مشابهی را برای واردات آلومینیوم در نظر دارد که عمدتا از چین وارد می‌شود.
دبیرکل مشترک فدراسیون صنایع معدنی هند (FIMI) آقای B.K. Bhatia، به رویترز گفت چین تهدید بزرگی برای صنعت آلومینیوم هند محسوب می‌شود.
بر اساس داده‌های صنعتی، از آوریل حدود ۵۸ درصد از تقاضای آلومینیوم هند با واردات قراضه تأمین شده است که ۲۲ درصد ارزان‌تر از آلومینیوم اولیه داخلی می‌باشد.
داده های دولتی نشان می‌دهد هند در سال ۲۰۱۹-۲۰۲۰ حدود ۴٫۴ میلیارد دلار آلومینیوم وارد کرده است. چین بزرگ‌ترین تأمین‌کننده آلومینیوم هند است که آلومینیوم با ارزش بیش از یک میلیارد دلار را به هند حمل می‌کند.
هند پس از درگیری مرگبار در ماه ژوئن در مرز مورد اختلاف هیمالیا، موانع تجاری و سرمایه گذاری خود را در مقابل شرکت‌های چینی افزایش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

این دسته بندی ها برای بعد از تاریخ 20 اسفند 98 است. اخبار قبلی بدون دسته بندی خاص و از طریق جست و جوی کلیدواژه قابل دسترسی هستند.